5 вправ, які допоможуть дитині сконцентруватися

5 вправ, які допоможуть дитині сконцентруватися
Рубрика: Без рубрики
Автор:
11.10.2019
9552
Час читання: 5 минут

Як допомогти дитині зосередитися: дитячий психолог DEC life school Оксана Зайкина розповідає про п’ять вправах, які допоможуть дітям сконцентруватися на уроках або на іншій корисній справі.

Уміння дитини сконцентрувати свою увагу на об’єкті, явище чи завданню – це дуже важлива складова розвитку його уважності і усвідомленості в цілому. Вона вкрай значуща для успіху дитини в навчанні і подальшому розвитку.

Ми помітили, що багатьом учням, які прийшли в нашу школу, як і багатьом сучасним дітям цифрової епохи, потрібна допомога дорослих у розвитку цього вміння. Ми використовуємо у своїй роботі кілька вправ, які допомагають дітям сконцентруватися перед початком уроків, перед самостійною роботою над виконанням домашніх завдань і в інших життєвих ситуаціях.

Ділимося з вами п’ятьма практиками, в ефективності яких ми переконалися на власному досвіді роботи з учнями нашої школи.

1. Практика «Хвилина тиші»

Це одна з найбільш ефективних практик для концентрації уваги дитини. Ми рекомендуємо проводити її як ритуал в школі, перед початком будь-якої навчальної діяльності і вдома, перед виконанням домашніх завдань і перед сном. Коли ваша дитина її освоїть, він завжди зможе самостійно налаштуватися в будь-якій життєвій ситуації.

Отже, запропонуйте дитині не говорити хвилину, після того як він зручно сів і розслабився. Протягом цієї хвилини дитині важливо зосередити свій погляд на якомусь конкретному візуальному об’єкті: на пісковому годиннику, на полум’я свічки або на пляшці з рідиною і осідають в ній блискітками (сувенірному кульці з пластівцями).

Ми в школі використовуємо саме такі «пляшечки» і «кульки», тому що додатково можемо дати дитині таке важливе посил:

ДИВИСЬ, КОЛИ МИ НЕ ЗОСЕРЕДЖЕНІ, НАШІ ДУМКИ І ЕМОЦІЇ Рухаються В ГОЛОВІ У ТАКОМУ Ж БЕЗЛАДІ, А КОЛИ Вони заспокоюють і осідає, ЧЕРЕЗ СКЛО МИ МОЖЕМО ПОБАЧИТИ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НАВКОЛО. ТАКОЖ МОЖУТЬ сконцентруватися на циферблаті годинника, настільні або настінні.

Крім розвитку вміння концентруватися, він вчиться відчувати час, починає розуміти швидкість його течії. Деяким дітям доросліші більш комфортно під час цієї практики сидіти, закривши очі. Їм ми пропонуємо сконцентруватися на своїх внутрішніх відчуттях. Навчити дитину цієї варіації «хвилини тиші» найлегше, запропонувавши йому сфокусуватися на своєму диханні.

Хоча практика і називається «Хвилина тиші», її можна проводити і 2-3 хвилини.

2. Практика «Топ-Хлоп»

Батьки можуть допомогти дитині налаштуватися на урок або виконання домашніх завдань за допомогою цієї простої ігрової практики. Попросіть дитину тупнути, якщо фраза, яку ви скажете, буде абсурдною або неправдивою, і грюкнути – якщо вона буде відповідати реальності, буде правдивою.

Наприклад, ви говорите: «На березі ростуть гриби» або «Влітку завжди йде сніг» – і дитина тупотить. А коли говорите: «Огірки ростуть в городі» або «Морозиво на смак – солодке і холодне» – він плескає.

П’яти-шести питань дитині достатньо, щоб зорієнтуватися в правилах «гри». Ще 15-20 питань в рамках цієї вправи досить, щоб «включити» дитини і налаштувати його на більш рутинну діяльність, що вимагає високої швидкості.

3. Практика «Озирнись навколо»

Попросіть дитину оглянути кімнату або клас, і назвати якомога більше предметів з певною ознакою – за кольором або за формою. Ця практика працює не тільки для швидкої мобілізації концентрації, а й розширює його обсяг уваги.

Наприклад, дитина семи років повинен вміти одночасно утримувати в полі своєї уваги 3-7 об’єктів – це хороший «обсяг». Більш просунутою варіацією цієї практики є «Свідомий прогулянки». Вони також не тільки розвивають концентрацію, а й обсяг уваги у дітей.

На прогулянці по вашому звичайному маршруту запропонуйте дитині помітити те, що раніше він і ви не помічали. Скажіть йому, що ви будете п’ять хвилин гуляти, намагаючись запам’ятовувати якомога найбільше навколо, а потім порівняйте ваші результати.

Або так: ви будете йти одну хвилину в повній тиші, помічати по дорозі все звуки і візуальні об’єкти, і потім порівняйте свої «знахідки». Ігровий елемент завжди більше зацікавить дитини: скажіть йому, що він – «спайдермен», і його зір, нюх і слух – такі ж гострі, як і у улюбленого супергероя. Це краще замотівірует його на гру-практику.

4. Практика «Слухаю уважно»

Ви читаєте уривок тексту для дитини вголос і просите його про себе порахувати і сказати, скільки він почув слів, які починалися, наприклад, на звук «М».

5. Практика «Не зіб’юся»

Попросіть дитину порахувати до 30-ти, і числа, які містять «3» або закінчуються на «5» – не називати. Це відмінна і проста практика для концентрації уваги перед початком навчальної діяльності.

Батькам дуже важливо розуміти, коли емоції дитини вийшли з рівноваги, його здатність до концентрації і уважність падають автоматично. Тому ми використовуємо у своїй практиці і рекомендуємо батькам такі нескладні прийоми як гри з водою або сипучими предметами.

Запропонуйте дитині переливати воду в різні судини або пересипати крупи, змішайте крупи або намистини різних форм і кольорів, і попросіть дитину їх перебрати. Ці прості ігри дуже заспокоюють емоційний стан у дітей і повертають їм можливість концентруватися. Вони найбільш ефективно працюють для дітей у віці 3-8 років.

Всі дихальні практики покращують концентрацію, уважність і, як результат, успіхи в навчанні дітей – ми реально бачимо це на нашій практиці в школі. Щоб допомогти дітям тримати свій емоційний фон в рівновазі ми пропонуємо їм прийом «Подих з приятелем».

Дитина лягає на підлогу, на живіт ми ставимо йому його улюблену іграшку і просимо дитину просто дихати і спостерігати за тим, як його друг плавно піднімається і опускається.

Також іноді ми пропонуємо дітям «Музичні подорожі»: протягом 30 секунд з дитиною, закривши очі, ми слухаємо записи приємних мелодійних звуків (дзвіночка або співає чаші) і просимо його відстежувати свої почуття в тілі – побігли мурашки по шкірі, поколює в пальчиках ніг і т.п.

МИ ПОМІТИЛИ, ЩО, ПІД ЧАС ЦІЄЇ ПРАКТИКИ ДІТИ ІНОДІ МОЖУТЬ СКАРЖИТИСЯ НА Дискомфорт ВІД ЗВУКУ, АЛЕ ВОНА ЧУДОВО РОЗВИВАЄ ТАКІ ДОДАТКОВІ АСПЕКТИ УВАЖНОСТІ, ЯК терпляче і ВИТЯГ.

На закінчення хочу нагадати вам про трьох універсальних простих домашніх «тренажерах» для розвитку концентрації і уваги у дитини. Це спільне приготування їжі (дозвольте малюкам допомогти вам помити овочі, а дітям старшого віку – наприклад, порізати їх).

Друге – це допомога по дому, що вимагає певної зосередженості і акуратності (кращий варіант – попросіть дитину протерти листя квітки в вазоні).

І третій – це ліплення (всього: від тесту і до глини). Вона прекрасно допомагає розвивати концентрацію і уважність не тільки малюкам, але і дітям підліткового віку.

Тепер ви знаєте найефективніші практики, які допомагають дитині сконцентруватися.

Джерело: www.uaua.info

Політика конфіденційності

Ваша конфіденційність дуже важлива для нас. Ми хочемо, щоб Ваша робота в Інтернет по можливості була максимально приємною і корисною, і Ви абсолютно спокійно використовували найширший спектр інформації, інструментів і можливостей, які пропонує Інтернет.

Особиста інформація Членів, зібрана при реєстрації (або в будь-який інший час) переважно використовується для підготовки Продуктів або Послуг відповідно до Ваших потреб. Ваша інформація не буде передана або продана третім сторонам. Однак ми можемо частково розкривати особисту інформацію в особливих випадках, описаних в «Згоду з розсилкою»

Які дані збираються на сайті

При добровільної реєстрації на отримання розсилки ви відправляєте своє Ім'я та E-mail через форму реєстрації.

З якою метою збираються ці дані

Ім'я використовується для звернення особисто до вас, а ваш e-mail для відправки вам листів розсилок, новин, корисних матеріалів, комерційних пропозицій.

Ваші ім'я та e-mail не передаються третім особам, ні за яких умов крім випадків, пов'язаних з виконанням вимог законодавства.

Ви можете відмовитися від отримання листів розсилки і видалити з бази даних свої контактні дані в будь-який момент, клікнувши на посилання для відписки, присутню в кожному листі.

Як ці дані використовуються

За допомогою цих даних збирається інформація про дії відвідувачів на сайті з метою поліпшення його змісту, поліпшення функціональних можливостей сайту і, як наслідок, створення якісного контенту і сервісів для відвідувачів.

Ви можете в будь-який момент змінити налаштування свого браузера так, щоб браузер блокував всі файли або оповіщає про відправку цих файлів. Врахуйте при цьому, що деякі функції і сервіси не зможуть працювати належним чином.

Як ці дані захищаються

Для захисту Вашої особистої інформації ми використовуємо різноманітні адміністративні, управлінські та технічні заходи безпеки. Наша Компанія дотримується різних міжнародних стандартів контролю, спрямованих на операції з особистою інформацією, які включають певні заходи контролю щодо захисту інформації, зібраної в Інтернет.

Наших співробітників навчають розуміти і виконувати ці заходи контролю, вони ознайомлені з нашим Повідомленням про конфіденційність, норм та інструкцій.

Проте, не дивлячись на те, що ми прагнемо убезпечити Вашу особисту інформацію, Ви теж повинні вживати заходів, щоб захистити її.

Ми настійно рекомендуємо Вам вживати всіх можливих заходів обережності під час перебування в Інтернеті. Організовані нами послуги і веб-сайти передбачають заходи щодо захисту від витоку, несанкціонованого використання і зміни інформації, яку ми контролюємо. Незважаючи на те, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити цілісність і безпеку своєї мережі і систем, ми не можемо гарантувати, що наші заходи безпеки допоможуть запобігти незаконний доступ до цієї інформації хакерів сторонніх організацій.

У разі зміни цієї політики конфіденційності ви зможете прочитати про ці зміни на цій сторінці або, в особливих випадках, отримати повідомлення на свій e-mail.

Відмова від відповідальності

Відповідно до чинного законодавства, Адміністрація відмовляється від будь-яких запевнень і гарантій, надання яких може іншим чином матися на увазі, і відмовляється від відповідальності щодо Сайту, Вмісту та їх використання.

Ні за яких обставин Адміністрація Сайту не буде нести відповідальності ні перед якою стороною за будь-якої прямої, непрямої, особливий або інший непрямий збиток в результаті будь-якого використання інформації на цьому Сайті або на будь-якому іншому сайті, на який є посилання з нашого сайту, виникнення залежності, зниження продуктивності, звільнення або переривання трудової активності, а також і відрахування з навчальних закладів, за будь-яку упущену вигоду, припинення господарської діяльності, втрату програм або даних у ваших інформаційних системах чи іншим чином, що виникли в зв'язку з доступом, використанням або неможливістю використання Сайту, Вмісту або будь-якого пов'язаного інтернет-сайту, або непрацездатністю, помилкою, недоглядом, перебоєм, дефектом, простоєм в роботі або затримкою в передачі, комп'ютерним вірусом або системним збоєм, навіть якщо адміністрація буде явно повідомлено про можливість такого збитку.

Користувач погоджується з тим, що всі можливі суперечки будуть вирішуватися за нормами права. Користувач погоджується з тим, що норми і закони про захист прав споживачів не можуть бути застосовані до використання їм Сайту, оскільки він не робить відплатних послуг.

Використовуючи даний Сайт, Ви погоджуєтесь з «Відмовою від відповідальності» і встановленими Правилами і приймаєте всю відповідальність, яка може бути на Вас покладена.

Згода з розсилкою

Заповнюючи форму на нашому сайті- ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності. Також ви погоджуєтеся з тим, що ми маємо право розголошувати ваші особисті дані в наступних випадках:

1) З Вашої згоди: У всіх інших випадках перед передачею інформації про Вас третім сторонам наша Компанія зобов'язується отримати Ваше явне згоду. Наприклад, наша Компанія може реалізовувати спільну пропозицію або конкурс з третьою стороною, тоді ми попросимо у Вас дозвіл на спільне використання Вашої особистої інформації з третьою стороною.

2)Компаніям, працюючим від нашого особи: Ми співпрацюємо з іншими компаніями, які виконують від нашого особи функції бізнес підтримки, в зв'язку з чим Ваша особиста інформація може бути частково розкрита. Ми вимагаємо, щоб такі компанії використовували інформацію тільки з метою надання послуг за договором; їм забороняється передавати цю інформацію іншим сторонам в ситуаціях, відмінних від випадків, коли це викликано необхідністю надання обумовлених послуг. Приклади функцій бізнес підтримки: виконання замовлень, реалізація заявок, видача призів і бонусів, проведення опитувань серед клієнтів і управління інформаційними системами. Ми також розкриваємо узагальнену неперсоніфіковану інформацію при виборі постачальників послуг.

3)Дочірнім і спільним підприємствам: Під дочірнім або спільним підприємством розуміється організація, не менше 50% пайової участі якої належить Компанії. При передачі Вашої інформації партнеру по дочірньому або спільному підприємству наша Компанія вимагає не розголошувати цю інформацію іншим сторонам в маркетингових цілях і не використовувати Вашу інформацію будь-яким шляхом, що суперечить Вашим вибором. Якщо Ви вказали, що не хочете отримувати від нашої Компанії будь-які маркетингові матеріали, то ми не будемо передавати Вашу інформацію своїм партнерам по дочірнім та спільним підприємствам для маркетингових цілей.

4)На спільно позиціонуються або партнерських сторінках: Наша Компанія може ділитися інформацією з компаніями-партнерами, разом з якими реалізує спеціальні пропозиції і заходи щодо просування товару на спільно позиціонуються сторінках нашого сайту. При запиті анкетних даних на таких сторінках Ви отримаєте попередження про передачу інформації. Партнер використовує будь-яку надану Вами інформацію відповідно до власного повідомленням про конфіденційність, з яким Ви можете ознайомитися перед наданням інформації про себе.

5) При передачі контролю над підприємством: Наша Компанія залишає за собою право передавати Ваші анкетні дані в зв'язку з повною або частковою продажем або трансфертом нашого підприємства або його активів. При продажу або трансферт бізнесу наша Компанія надасть Вам можливість відмовитися від передачі інформації про себе. У деяких випадках це може означати, що нова організація не зможе далі надавати Вам послуги або продукти, раніше надані нашою Компанією.

6) Правоохоронним органам: Наша Компанія може без Вашого на те згоди розкривати персональну інформацію третім сторонам по кожній із наступних причин: щоб уникнути порушень закону, нормативних правових актів або постанов суду; участь в урядових розслідуваннях; допомога в запобіганні шахрайства; а також зміцнення або захист прав Компанії або її дочірніх підприємств.

Вся особиста інформація, яка передана Вами для реєстрації на нашому сайті, може бути в будь-який момент змінена або повністю вилучена з нашої бази з Вашого запиту. Для цього Вам необхідно зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом, використовую контактну інформацію, розміщену в спеціальному розділі нашого сайту.

Якщо Ви захочете відмовитися від отримання листів нашої регулярної розсилки, ви можете це зробити в будь-який момент за допомогою спеціального посилання, яка розміщується в кінці кожного листа.