Це наше майбутнє. До чого готуватися батькам і дітям у новому навчальному році

Це наше майбутнє. До чого готуватися батькам і дітям у новому навчальному році
Рубрика: Без рубрики
Автор:
06.10.2020
562
Час читання: 4 хвилини

Школа може стати місцем, де розробляють індивідуальні освітні рішення

Всі давно чекали змін у системі освіти, і пандемія прискорила трансформацію, похитнувши основи всього звичного й усталеного.

Школам і університетам довелося буквально протягом тижня повністю перебудовувати свою роботу — безпрецедентний кейс. Втім, цей крок був швидше відповіддю на те, що трапилося, ніж революцією. Якщо уявити, що карантин буде завжди, то стає очевидним: онлайн-навчання в нинішньому вигляді не може існувати. Адже жодних нових інструментів не з’явилося, навчальні заклади просто перенесли звичайні уроки в онлайн-режим, від чого страждали всі учасники процесу — і вчителі, і діти, і батьки.

Але те, що трапилося, підводить нас до ідей, в яких і полягатиме суть освітньої революції.

Те, що відбувається поза уроками, відіграє величезну роль у розвитку дитини

Перше — переосмислення того, навіщо взагалі потрібна школа, що там має відбуватися, і яку роль навчання дитини відіграє в житті всієї родини.

Друге — інструменти отримання знань. Ми звикли споживати знання від учителя, який стоїть перед нами і ділиться відомою тільки йому інформацією. Але в момент, коли ми перейшли в онлайн, стало ясно, що отримувати знання можна в будь-якому місці і з учителем з будь-якої точки світу. Водночас ми побачили, що у дітей не розвинений навик самонавчання. Вони звикли, що їм щось розкажуть, а вони виконають домашнє завдання і напишуть контрольну. Немає системи, в якій дитина сама б шукала інформацію, а потім обговорювала її з учителем або батьками.

Для чого потрібна школа

Повертаючись до питання про сенс і роль школи в житті сім’ї, можна сказати, що тут з’явилося чимало інсайтів як у батьків, так і у тих, хто надає освітні послуги.

Офлайн, перенесений в онлайн, виявився не дуже ефективним. Деяким дітям таке навчання зовсім не підходило, малюкам було особливо важко. А батьки очікували звичайної зайнятості дітей навіть у віддаленому режимі. Вони звикли відвозити дитину в школу вранці і забирати ввечері, тому хотіли, щоб діти сиділи перед екранами комп’ютерів по 5−7 годин, слухали уроки і не заважали. Однак замість цього дорослі зіткнулися з абсолютно новою для себе роллю, де вони повинні ставати партнерами школи, а не просто замовниками послуг. Це один з головних інсайтів: партнерство батьків і школи — це наше майбутнє. Школа — не ресторан, в якому відповідно до меню видають замовлення. Навпаки, вона може стати місцем, де розробляють індивідуальні освітні рішення для сімей і дітей відповідно до їхніх потреб у цей момент.

Ще одним усвідомленням стало те, що школа — це не тільки місце для передавання знань. Те, що відбувається поза уроками, відіграє величезну роль у розвитку та вихованні дитини. Особливо в нових альтернативних школах, де цьому приділяють особливу увагу, де дітей вчать комунікувати, виступати медіаторами в конфліктах, де є маса проектних робіт, йога, медитація. Саме цю частину поки що неможливо відтворити онлайн.

З іншого боку, батьки зрозуміли, що коли передавання знань відбувається у форматі онлайн-уроків, вони можуть організувати це і самостійно, в будь-якій точці світу. Для цього зовсім не обов’язково потрібна школа зі стінами.

Інструменти отримання знань

Але рано чи пізно школи почнуть знову відкриватися, і поки кожна країна готує регламенти — як буде дотримуватися соціальна дистанція, як будуть організовані додаткові заходи безпеки тощо.

Водночас уся світова освітня спільнота розмірковує про те, чи не стане відхід від звичного порядку шансом зробити революцію і в методах навчання дітей. Тут багато чого залежить від учителів. Перед ними стоять найбільші виклики — вони повинні дотримуватися запобіжних заходів і паралельно думати про нові підходи в навчанні.

Сьогодні існує безліч теорій і припущень — що і як має змінитися в освіті.

Можливо, настав час пробувати нові підходи й організовувати змішане навчання — онлайн і офлайн. Якщо ми поступово будемо відмовлятися від нинішнього формату шкіл, то в майбутньому ці будівлі можуть стати коворкінгами, де одночасно зможе перебувати кілька навчальних закладів або інших інституцій. Інфраструктуру школи зможе використовувати, наприклад, і місто. У світі вже є приклади подібної інтеграції навчальних закладів до місцевих ком’юніті і спільноти.

Нам усім хочеться повернути те, що було раніше. Але можливо, ця пауза, особливо в освітній сфері, була необхідна. Я дуже сподіваюся, що революція в освіті відбудеться, і ми нарешті попрощаємося з холодними аудиторіями, в яких діти складають іспити, не розуміючи, навіщо це їм.

Джерело: Новое Время 

Політика конфіденційності

Ваша конфіденційність дуже важлива для нас. Ми хочемо, щоб Ваша робота в Інтернет по можливості була максимально приємною і корисною, і Ви абсолютно спокійно використовували найширший спектр інформації, інструментів і можливостей, які пропонує Інтернет.

Особиста інформація Членів, зібрана при реєстрації (або в будь-який інший час) переважно використовується для підготовки Продуктів або Послуг відповідно до Ваших потреб. Ваша інформація не буде передана або продана третім сторонам. Однак ми можемо частково розкривати особисту інформацію в особливих випадках, описаних в «Згоду з розсилкою»

Які дані збираються на сайті

При добровільної реєстрації на отримання розсилки ви відправляєте своє Ім'я та E-mail через форму реєстрації.

З якою метою збираються ці дані

Ім'я використовується для звернення особисто до вас, а ваш e-mail для відправки вам листів розсилок, новин, корисних матеріалів, комерційних пропозицій.

Ваші ім'я та e-mail не передаються третім особам, ні за яких умов крім випадків, пов'язаних з виконанням вимог законодавства.

Ви можете відмовитися від отримання листів розсилки і видалити з бази даних свої контактні дані в будь-який момент, клікнувши на посилання для відписки, присутню в кожному листі.

Як ці дані використовуються

За допомогою цих даних збирається інформація про дії відвідувачів на сайті з метою поліпшення його змісту, поліпшення функціональних можливостей сайту і, як наслідок, створення якісного контенту і сервісів для відвідувачів.

Ви можете в будь-який момент змінити налаштування свого браузера так, щоб браузер блокував всі файли або оповіщає про відправку цих файлів. Врахуйте при цьому, що деякі функції і сервіси не зможуть працювати належним чином.

Як ці дані захищаються

Для захисту Вашої особистої інформації ми використовуємо різноманітні адміністративні, управлінські та технічні заходи безпеки. Наша Компанія дотримується різних міжнародних стандартів контролю, спрямованих на операції з особистою інформацією, які включають певні заходи контролю щодо захисту інформації, зібраної в Інтернет.

Наших співробітників навчають розуміти і виконувати ці заходи контролю, вони ознайомлені з нашим Повідомленням про конфіденційність, норм та інструкцій.

Проте, не дивлячись на те, що ми прагнемо убезпечити Вашу особисту інформацію, Ви теж повинні вживати заходів, щоб захистити її.

Ми настійно рекомендуємо Вам вживати всіх можливих заходів обережності під час перебування в Інтернеті. Організовані нами послуги і веб-сайти передбачають заходи щодо захисту від витоку, несанкціонованого використання і зміни інформації, яку ми контролюємо. Незважаючи на те, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити цілісність і безпеку своєї мережі і систем, ми не можемо гарантувати, що наші заходи безпеки допоможуть запобігти незаконний доступ до цієї інформації хакерів сторонніх організацій.

У разі зміни цієї політики конфіденційності ви зможете прочитати про ці зміни на цій сторінці або, в особливих випадках, отримати повідомлення на свій e-mail.

Відмова від відповідальності

Відповідно до чинного законодавства, Адміністрація відмовляється від будь-яких запевнень і гарантій, надання яких може іншим чином матися на увазі, і відмовляється від відповідальності щодо Сайту, Вмісту та їх використання.

Ні за яких обставин Адміністрація Сайту не буде нести відповідальності ні перед якою стороною за будь-якої прямої, непрямої, особливий або інший непрямий збиток в результаті будь-якого використання інформації на цьому Сайті або на будь-якому іншому сайті, на який є посилання з нашого сайту, виникнення залежності, зниження продуктивності, звільнення або переривання трудової активності, а також і відрахування з навчальних закладів, за будь-яку упущену вигоду, припинення господарської діяльності, втрату програм або даних у ваших інформаційних системах чи іншим чином, що виникли в зв'язку з доступом, використанням або неможливістю використання Сайту, Вмісту або будь-якого пов'язаного інтернет-сайту, або непрацездатністю, помилкою, недоглядом, перебоєм, дефектом, простоєм в роботі або затримкою в передачі, комп'ютерним вірусом або системним збоєм, навіть якщо адміністрація буде явно повідомлено про можливість такого збитку.

Користувач погоджується з тим, що всі можливі суперечки будуть вирішуватися за нормами права. Користувач погоджується з тим, що норми і закони про захист прав споживачів не можуть бути застосовані до використання їм Сайту, оскільки він не робить відплатних послуг.

Використовуючи даний Сайт, Ви погоджуєтесь з «Відмовою від відповідальності» і встановленими Правилами і приймаєте всю відповідальність, яка може бути на Вас покладена.

Згода з розсилкою

Заповнюючи форму на нашому сайті- ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності. Також ви погоджуєтеся з тим, що ми маємо право розголошувати ваші особисті дані в наступних випадках:

1) З Вашої згоди: У всіх інших випадках перед передачею інформації про Вас третім сторонам наша Компанія зобов'язується отримати Ваше явне згоду. Наприклад, наша Компанія може реалізовувати спільну пропозицію або конкурс з третьою стороною, тоді ми попросимо у Вас дозвіл на спільне використання Вашої особистої інформації з третьою стороною.

2)Компаніям, працюючим від нашого особи: Ми співпрацюємо з іншими компаніями, які виконують від нашого особи функції бізнес підтримки, в зв'язку з чим Ваша особиста інформація може бути частково розкрита. Ми вимагаємо, щоб такі компанії використовували інформацію тільки з метою надання послуг за договором; їм забороняється передавати цю інформацію іншим сторонам в ситуаціях, відмінних від випадків, коли це викликано необхідністю надання обумовлених послуг. Приклади функцій бізнес підтримки: виконання замовлень, реалізація заявок, видача призів і бонусів, проведення опитувань серед клієнтів і управління інформаційними системами. Ми також розкриваємо узагальнену неперсоніфіковану інформацію при виборі постачальників послуг.

3)Дочірнім і спільним підприємствам: Під дочірнім або спільним підприємством розуміється організація, не менше 50% пайової участі якої належить Компанії. При передачі Вашої інформації партнеру по дочірньому або спільному підприємству наша Компанія вимагає не розголошувати цю інформацію іншим сторонам в маркетингових цілях і не використовувати Вашу інформацію будь-яким шляхом, що суперечить Вашим вибором. Якщо Ви вказали, що не хочете отримувати від нашої Компанії будь-які маркетингові матеріали, то ми не будемо передавати Вашу інформацію своїм партнерам по дочірнім та спільним підприємствам для маркетингових цілей.

4)На спільно позиціонуються або партнерських сторінках: Наша Компанія може ділитися інформацією з компаніями-партнерами, разом з якими реалізує спеціальні пропозиції і заходи щодо просування товару на спільно позиціонуються сторінках нашого сайту. При запиті анкетних даних на таких сторінках Ви отримаєте попередження про передачу інформації. Партнер використовує будь-яку надану Вами інформацію відповідно до власного повідомленням про конфіденційність, з яким Ви можете ознайомитися перед наданням інформації про себе.

5) При передачі контролю над підприємством: Наша Компанія залишає за собою право передавати Ваші анкетні дані в зв'язку з повною або частковою продажем або трансфертом нашого підприємства або його активів. При продажу або трансферт бізнесу наша Компанія надасть Вам можливість відмовитися від передачі інформації про себе. У деяких випадках це може означати, що нова організація не зможе далі надавати Вам послуги або продукти, раніше надані нашою Компанією.

6) Правоохоронним органам: Наша Компанія може без Вашого на те згоди розкривати персональну інформацію третім сторонам по кожній із наступних причин: щоб уникнути порушень закону, нормативних правових актів або постанов суду; участь в урядових розслідуваннях; допомога в запобіганні шахрайства; а також зміцнення або захист прав Компанії або її дочірніх підприємств.

Вся особиста інформація, яка передана Вами для реєстрації на нашому сайті, може бути в будь-який момент змінена або повністю вилучена з нашої бази з Вашого запиту. Для цього Вам необхідно зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом, використовую контактну інформацію, розміщену в спеціальному розділі нашого сайту.

Якщо Ви захочете відмовитися від отримання листів нашої регулярної розсилки, ви можете це зробити в будь-який момент за допомогою спеціального посилання, яка розміщується в кінці кожного листа.