Гаджетоманія: як зменшити пристрасть до смартфонів та планшетам не забороняючи їх – ефективні методи

Гаджетоманія: як зменшити пристрасть до смартфонів та планшетам не забороняючи їх – ефективні методи
Рубрика: Без рубрики
Автор:
08.05.2019
4526
Час читання: 5 минут

Як не боротися з гаджетоманією у дітей, а просто управляти їх часом спілкування зі смартфонами, комп’ютерами та планшетами? І чому забороняти – погано? На ці питання відповіла Світлана Булгакова. Методи перевірені. Варто вивчити.

«Моя дитина не випускає з рук телефон! Як з цим боротися?». Цю та подібні фрази ми часто чуємо від батьків сучасних дітей і підлітків, адже гаджети впевнено увійшли в наше життя і стали його невід’ємною частиною. Тільки далеко не кожен дорослий усвідомлює свою особисту відповідальність за те, що цей самий телефон або планшет він вклав колись в руки своєї дитини самостійно і з власної волі.

Отже, «Гаджет-тайм» та інші методи, які допомагають ефективно керувати часом спілкування дитини з гаджетами до вашої уваги

 Світлана Булгакова, академічний директор DEC life school

В нашій школі, DEC life school, ми не «боремося» з цією проблемою, адже боротьба породжує опір. Ми розробили кілька дієвих методів, які дозволяють ефективно управляти часом спілкування дітей з гаджетами, і які ми можемо сміливо рекомендувати всім батькам. В основі всіх наших методів лежить головний принцип – домовитися, і знайти рішення, яке влаштує обидві сторони. Щаслива і здорова дитина – головна мета в цьому «двобої».

Метод «Гаджет-тайм» як найефективніший спосіб обмежити гаджети в житті дітей

Одним з найбільш дієвих рішень став «гаджет-тайм». Це чітко виділений час на перерві, який діти можуть провести наодинці зі своїми гаджетами, використовуючи їх на свій розсуд. На початку навчального дня, при вході в школу, кожна дитина залишає свої гаджети на зберігання в спеціальному «гаджет-боксі». Всі діти чітко засвоїли це правило і дотримуються його без будь-якого опору. Діти можуть користуватися своїми гаджетами або в разі необхідності (дзвінок батькам або няні) з дозволу вчителя, або під час гаджет-тайму.

Як саме «гаджет-тайм» ми обмежуємо в часі?

За нормами Всесвітньої Організації Охорони здоров’я для збереження здоров’я дитячої психіки, діти шкільного віку мають отримувати доступ до будь-якого екрану (телефон, планшет, ноутбук, телевізор) в наступних часових рамках:

  • 3 – 7 років: 15 – 30 хвилин в день;
  • 7 – 10 років: 30 – 50 хвилин в день;
  • 11 – 18 років: 1 – 3 години в день.

Причому в цей час входить будь-яка робота з гаджетами: як для навчальної діяльності, так і для розваг. Тому ми вчимо дітей розподіляти час з гаджетами і для навчання, і для гри. Також ми постійно пояснюємо дітям, що обмеження в часі роботи з гаджетами – це не заборона, а турбота про їхнє здоров’я. Завдяки системній роз’яснювальній роботі наші учні навіть самі запропонували зробити «День без гаджетів», який ми іноді практикуємо.

Метод «Прийми рішення сам»

Ми вчимо наших студентів не тільки ефективно планувати свій день, але і правильно розпоряджатися своїми фінансами. У нас є місцева валюта, «деки», яку діти можуть заробляти на протязі дня, виконуючи різні завдання, а потім витрачати на цікаві лоти і призи.

Одним з лотів є «Додатковий гаджет-тайм». Його можна купити тільки на початку навчального дня і використовувати протягом цього ж дня на перервах. «Додатковий гаджет-тайм» не можна використовувати замість уроків та секцій або купувати в другій половині дня. Чому? Дані правила розвивають у дітей навички тайм-менеджменту, які дуже знадобляться їм у майбутньому. І що більш важливо, діти вчаться приймати рішення про те, на що вони готові витратити непросто зароблені “гроші”: на зайві 15 хвилин гри з гаджетом або все ж на інший цікавий лот.

Як цей метод можна використовувати вдома?

Домовтеся зі своєю дитиною про «винагороди» за певну роботу або допомогу по дому, яку вона виконує. Зароблені «винагороди» вона зможе витрачати на подарунки, розваги поза домом або додатковий час з гаджетом. Дитина почне відчувати себе дорослою, і розуміти, що є час, коли вона повинна заробляти гроші, і час, коли вона може їх витрачати. Крім того, вона почне усвідомлювати різницю в цінності тих чи інших призів і заохочень.

Метод «Ретро-гаджети»

Цей метод ми почали використовувати в школі відносно недавно, і допомогли нам в його «винаході» самі діти. У якийсь момент вони стали приносити в школу замість телефонів «тетріси». Тоді, ми усвідомили, що абсолютно не важливо, який гаджет в руках у дитини, головне – емоції, які вона отримує від гри з ним.

Ми почали показувати дітям «гаджети з минулого», які їм вже не вдалося застати: касетні плеєри, диктофони, плеєри з дисками, кнопкові телефони з іграми. Діти в захваті від такої альтернативи, адже ніколи в житті не бачили подібного «раритету». І з задоволенням навчаються ним користуватися і грати. «Екрани» ми замінили іншими пристроями, які розвивають допитливість і бажання дізнатися більше про історію механіки.

Загляньте і ви на горище або в комору. Можливо, там збереглися ваші «старі іграшки», які ще не бачили ваші діти. Знайомство з «вашим дитинством» і вашим досвідом принесе їм величезне задоволення.

Метод «Пам’ятаємо про продуктивність»

Безумовно, діти отримують величезне задоволення від використання гаджетів, але для нас, дорослих, важливо, з якою метою вони їх використовують. Ми поставили нашим студентам різного віку одне питання: «Для чого ти використовуєш час на гаджет-таймі?».

Ось, які відповіді ми отримали:

  • Марк, 7 років: «На гаджет-таймі я граю в свою улюблену гру – Minecraft! Я дуже люблю будувати! »
  • Боря, 10 років: «Іноді, я граю в Minecraft, а, іноді – створюю свій сайт. Все залежить від настрою”.
  • Ксюша, 10 років: «Під час гаджет-тайму я знімаю відео для свого YouTube-каналу!»
  • Вася, 13 років: «Я витрачаю час на розробку своєї програми. На неї йде дуже багато часу, тому, я іноді продовжую роботу вдома ».

Обмеженість в часі контакту з гаджетами дає можливість дитині усвідомити, на що вона витрачає цей час, і задуматися про продуктивність витраченого часу. Якщо маленькі діти, у яких переважає ігрова діяльність, ще витрачають його на гру, то підлітки використовують час вже більш ефективно, для створення власних проектів.

Обговоріть зі своєю дитиною різні варіанти використання гаджетів. Запропонуйте їй записатися на курси з програмування, digital storytelling або відеоблоггінгу, тоді її час, проведений за «екраном», стане більш продуктивним і цікавим.

«Заміна вражень» як метод обмеження впливу гаджетів

Дуже часто діти просять у подарунок саме гаджети. Віртуальний світ дарує їм емоції, які отримати в реальному світі набагато складніше, адже для цього потрібні враження.

НАЙКРАЩИЙ ПОДАРУНОК ДЛЯ ВАШОЇ ДИТИНИ – ЦЕ ЧАС, ПРОВЕДЕНИЙ З ВАМИ!

Наповніть її новими враженнями та емоціями, і тоді вона не буде відчувати гостру потребу у враженнях з віртуального світу.

Автор: Оксана Шевченко

Джерело: http://4mama.ua

Політика конфіденційності

Ваша конфіденційність дуже важлива для нас. Ми хочемо, щоб Ваша робота в Інтернет по можливості була максимально приємною і корисною, і Ви абсолютно спокійно використовували найширший спектр інформації, інструментів і можливостей, які пропонує Інтернет.

Особиста інформація Членів, зібрана при реєстрації (або в будь-який інший час) переважно використовується для підготовки Продуктів або Послуг відповідно до Ваших потреб. Ваша інформація не буде передана або продана третім сторонам. Однак ми можемо частково розкривати особисту інформацію в особливих випадках, описаних в «Згоду з розсилкою»

Які дані збираються на сайті

При добровільної реєстрації на отримання розсилки ви відправляєте своє Ім'я та E-mail через форму реєстрації.

З якою метою збираються ці дані

Ім'я використовується для звернення особисто до вас, а ваш e-mail для відправки вам листів розсилок, новин, корисних матеріалів, комерційних пропозицій.

Ваші ім'я та e-mail не передаються третім особам, ні за яких умов крім випадків, пов'язаних з виконанням вимог законодавства.

Ви можете відмовитися від отримання листів розсилки і видалити з бази даних свої контактні дані в будь-який момент, клікнувши на посилання для відписки, присутню в кожному листі.

Як ці дані використовуються

За допомогою цих даних збирається інформація про дії відвідувачів на сайті з метою поліпшення його змісту, поліпшення функціональних можливостей сайту і, як наслідок, створення якісного контенту і сервісів для відвідувачів.

Ви можете в будь-який момент змінити налаштування свого браузера так, щоб браузер блокував всі файли або оповіщає про відправку цих файлів. Врахуйте при цьому, що деякі функції і сервіси не зможуть працювати належним чином.

Як ці дані захищаються

Для захисту Вашої особистої інформації ми використовуємо різноманітні адміністративні, управлінські та технічні заходи безпеки. Наша Компанія дотримується різних міжнародних стандартів контролю, спрямованих на операції з особистою інформацією, які включають певні заходи контролю щодо захисту інформації, зібраної в Інтернет.

Наших співробітників навчають розуміти і виконувати ці заходи контролю, вони ознайомлені з нашим Повідомленням про конфіденційність, норм та інструкцій.

Проте, не дивлячись на те, що ми прагнемо убезпечити Вашу особисту інформацію, Ви теж повинні вживати заходів, щоб захистити її.

Ми настійно рекомендуємо Вам вживати всіх можливих заходів обережності під час перебування в Інтернеті. Організовані нами послуги і веб-сайти передбачають заходи щодо захисту від витоку, несанкціонованого використання і зміни інформації, яку ми контролюємо. Незважаючи на те, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити цілісність і безпеку своєї мережі і систем, ми не можемо гарантувати, що наші заходи безпеки допоможуть запобігти незаконний доступ до цієї інформації хакерів сторонніх організацій.

У разі зміни цієї політики конфіденційності ви зможете прочитати про ці зміни на цій сторінці або, в особливих випадках, отримати повідомлення на свій e-mail.

Відмова від відповідальності

Відповідно до чинного законодавства, Адміністрація відмовляється від будь-яких запевнень і гарантій, надання яких може іншим чином матися на увазі, і відмовляється від відповідальності щодо Сайту, Вмісту та їх використання.

Ні за яких обставин Адміністрація Сайту не буде нести відповідальності ні перед якою стороною за будь-якої прямої, непрямої, особливий або інший непрямий збиток в результаті будь-якого використання інформації на цьому Сайті або на будь-якому іншому сайті, на який є посилання з нашого сайту, виникнення залежності, зниження продуктивності, звільнення або переривання трудової активності, а також і відрахування з навчальних закладів, за будь-яку упущену вигоду, припинення господарської діяльності, втрату програм або даних у ваших інформаційних системах чи іншим чином, що виникли в зв'язку з доступом, використанням або неможливістю використання Сайту, Вмісту або будь-якого пов'язаного інтернет-сайту, або непрацездатністю, помилкою, недоглядом, перебоєм, дефектом, простоєм в роботі або затримкою в передачі, комп'ютерним вірусом або системним збоєм, навіть якщо адміністрація буде явно повідомлено про можливість такого збитку.

Користувач погоджується з тим, що всі можливі суперечки будуть вирішуватися за нормами права. Користувач погоджується з тим, що норми і закони про захист прав споживачів не можуть бути застосовані до використання їм Сайту, оскільки він не робить відплатних послуг.

Використовуючи даний Сайт, Ви погоджуєтесь з «Відмовою від відповідальності» і встановленими Правилами і приймаєте всю відповідальність, яка може бути на Вас покладена.

Згода з розсилкою

Заповнюючи форму на нашому сайті- ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності. Також ви погоджуєтеся з тим, що ми маємо право розголошувати ваші особисті дані в наступних випадках:

1) З Вашої згоди: У всіх інших випадках перед передачею інформації про Вас третім сторонам наша Компанія зобов'язується отримати Ваше явне згоду. Наприклад, наша Компанія може реалізовувати спільну пропозицію або конкурс з третьою стороною, тоді ми попросимо у Вас дозвіл на спільне використання Вашої особистої інформації з третьою стороною.

2)Компаніям, працюючим від нашого особи: Ми співпрацюємо з іншими компаніями, які виконують від нашого особи функції бізнес підтримки, в зв'язку з чим Ваша особиста інформація може бути частково розкрита. Ми вимагаємо, щоб такі компанії використовували інформацію тільки з метою надання послуг за договором; їм забороняється передавати цю інформацію іншим сторонам в ситуаціях, відмінних від випадків, коли це викликано необхідністю надання обумовлених послуг. Приклади функцій бізнес підтримки: виконання замовлень, реалізація заявок, видача призів і бонусів, проведення опитувань серед клієнтів і управління інформаційними системами. Ми також розкриваємо узагальнену неперсоніфіковану інформацію при виборі постачальників послуг.

3)Дочірнім і спільним підприємствам: Під дочірнім або спільним підприємством розуміється організація, не менше 50% пайової участі якої належить Компанії. При передачі Вашої інформації партнеру по дочірньому або спільному підприємству наша Компанія вимагає не розголошувати цю інформацію іншим сторонам в маркетингових цілях і не використовувати Вашу інформацію будь-яким шляхом, що суперечить Вашим вибором. Якщо Ви вказали, що не хочете отримувати від нашої Компанії будь-які маркетингові матеріали, то ми не будемо передавати Вашу інформацію своїм партнерам по дочірнім та спільним підприємствам для маркетингових цілей.

4)На спільно позиціонуються або партнерських сторінках: Наша Компанія може ділитися інформацією з компаніями-партнерами, разом з якими реалізує спеціальні пропозиції і заходи щодо просування товару на спільно позиціонуються сторінках нашого сайту. При запиті анкетних даних на таких сторінках Ви отримаєте попередження про передачу інформації. Партнер використовує будь-яку надану Вами інформацію відповідно до власного повідомленням про конфіденційність, з яким Ви можете ознайомитися перед наданням інформації про себе.

5) При передачі контролю над підприємством: Наша Компанія залишає за собою право передавати Ваші анкетні дані в зв'язку з повною або частковою продажем або трансфертом нашого підприємства або його активів. При продажу або трансферт бізнесу наша Компанія надасть Вам можливість відмовитися від передачі інформації про себе. У деяких випадках це може означати, що нова організація не зможе далі надавати Вам послуги або продукти, раніше надані нашою Компанією.

6) Правоохоронним органам: Наша Компанія може без Вашого на те згоди розкривати персональну інформацію третім сторонам по кожній із наступних причин: щоб уникнути порушень закону, нормативних правових актів або постанов суду; участь в урядових розслідуваннях; допомога в запобіганні шахрайства; а також зміцнення або захист прав Компанії або її дочірніх підприємств.

Вся особиста інформація, яка передана Вами для реєстрації на нашому сайті, може бути в будь-який момент змінена або повністю вилучена з нашої бази з Вашого запиту. Для цього Вам необхідно зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом, використовую контактну інформацію, розміщену в спеціальному розділі нашого сайту.

Якщо Ви захочете відмовитися від отримання листів нашої регулярної розсилки, ви можете це зробити в будь-який момент за допомогою спеціального посилання, яка розміщується в кінці кожного листа.