Як побудувати індивідуальний план розвитку дитини

Як побудувати індивідуальний план розвитку дитини
Рубрика: Без рубрики
Автор:
11.03.2019
3245
Час читання: 1 минута

Розповідає Світлана Залужна, директор DEC life school

Тема індивідуальної освітньої траєкторії для дитини є дуже актуальною сьогодні, як для експертів освітнього ринку, так і для батьків. Це не дивно, оскільки система освіти, як в нашій країні, так і у світі, швидко і драматично змінюється, а пропозиція освітніх продуктів і різних їх форм – невпинно росте. Легко заплутатися в інформації  і важко приймати такі важливі для успішного майбутнього дитини рішення. Ми очікуємо, що вже за рік-другий офіційно з’явиться «професія майбутнього» – менеджер з освітніх траекторій. Тож хотілося б простими словами розказати, що таке індивідуальна освітня траекторія та я к її будувати.

Як будується індивідуальна освітня траекторія

Фактично, індивідуальна освітня траєкторія є вивіреним шляхом, маршрутом дитини з точки «А» у точку «Б». Вона будується на двох головних складових. Перша – це певна діагностика дитини: визначення, де вона є зараз з точки зору її знань, вмінь, вподобань, інтересів та побажань. І друга – візія батьків майбутнього образу своєї дитини: якою людиною вони її бачать, якими компетенціями, навичками та рисами характеру вони хочуть, щоб дитина оволоділа.

Траекторія передбачає цілий перелік освітніх і не лише активностей та закладів, інструментів, інституцій тощо, і плану руху між ними у часі. Експерт, який будує траєкторію, радить родині і дитині, що і коли потрібно включити до цього плану. Школа є лише одним із елементів траекторії. Частину завдань реалізовують у ній. Інші – поза школою, ще інші – наприклад, через участь у лідерській програмі, через освітні подорожі, через заняття у спортивних секціях, через створення проектів із соціальної відповідальності (для вступу у хороший закордонний ВНЗ це є обов’язковим пунктом сьогодні).

Однозначно, для успіху важливі усі сторони цього процесу: тьютор або експерт, який вміє будувати траєкторію, дитина – як головний суб’єкт процесу (не об’єкт, наголошуємо), і батьки – як візіонери і замовники.

У DEC life school ми маємо глибокий досвід роботи з індивідуальним навчальним планом дитини. Це один із елементів освітньої траєкторії дитини – саме для школи.

Визначаємо вихідну точку траекторії

Для побудови індивідуального навчального плану ми спочатку діагностуємо дитину через активне спостереження за нею, за її поведінкою у командній діяльності та в індивідуальній роботі, у процесі занурення дитини у різні ситуації. Це найдієвіший спосіб. Ми визначаємо, які дитина має сильні сторони характеру, які зони для розвитку, які у неї механізми прийняття рішень, які інтереси і вподобання, які предмети та студії її надихають, який у дитини освітній потенціал тощо. Шляхом спостереження та з допомогою певних тестів, які дають інформацію про рівень академічних знань, ми визначаємо точку «А» (де дитина є зараз).

Далі ми, представники школи, зустрічаємося з батьками і дитиною для робочої сесії. Ми проговорюємо, які академічні цілі і особистісні цілі ми бачимо для дитини на найближчий навчальний рік. Важливо, щоб дитина цілі бачила, розуміла і приймала так само.

Академічні цілі та особистісний розвиток

Фактично, академічні і особистісні цілі плюс чіткі плани по їх досягненню і є двома головними складовими нашого індивідуально плану навчання. Академічні цілі передбачають визначення предметів, у яких буде пріоритизація, предметів, до яких у дитини є відчутний інтерес та мотивація, та предметів, для яких мотивацію потрібно підняти та за якими є «пробіли». Ми фіксуємо які у дитини будуть спеціальні індивідуальні завдання, додатково до програмних. Те ж саме ми фіксуємо і стосовно особистісних цілей.

Наприклад ми діагностували, що у дівчинки 9 років, нашої учениці, є проблема пов’язана зі «стресом часу». Вона прекрасно володіє предметом, однак тест із обмеженням часу вона здає зі складнощами, а будь-які «дедлайни» викликають у дитини паніку. Це означає, що їй потрібно допомогти побудувати стосунки із часом. У нас у школі існує повноцінна механіка того, як ми це робимо.

Один із її елементів, наприклад, наступний: дівчинка може бути тайм-кіпером у своїй групі протягом півроку, її завдання – слідкувати за часом і говорити однокласникам про те, що залишилося 5 хвилин до закінчення уроку. Так дитина поступово налагоджує свої стосунки з часом, зникає стрес і її академічні результати автоматично зростають.Іншими прикладами рис, які можуть заважати дитині рухатися уперед, можуть бути: невміння приймати поразку, або ж схильність завжди порівнювати свої успіхи з успіхами інших і втрачати мотивацію, якщо хтось інший кращий. Ми відштовхуємося від сильних рис характеру та особистості дитини і коригуємо ті особливості, які заважають їй у розвитку.

Лідерство і робота у команді

Взагалі це велика системна робота цілої школи. Індивідуальні цілі кожної дитини ми піднімаємо на рівень вище – на рівень групи учнів, і далі – на рівень школи. Аналізуємо, і далі команда вчителів, тьюторів і психологів формують інструменти і види діяльності у школі, які допомагають кожній дитині якнайкраще впоратися зі своїми індивідуальними завданнями. Якщо ми, наприклад, бачимо, що для багатьох учнів нашої старшої школи зоною для розвитку є вміння працювати у команді, добираємо навчальні проекти і завдання, які передбачать велику кількість різних ролей у проектних командах. Адже всі наші підлітки бачать себе «лідерами» і інших ролей не хочуть визнавати. І робота у команді, навіть невеликій, часто розвалюється. Ми використовуємо інструменти та проекти, які можна впровадити не лише у стінах школі, але і поза нею.

Ми будуємо індивідуальні цілі для кожної дитини на рік, а також на півріччя – для кращого моніторингу прогресу. Персональний тьютор, який відповідає за досягнення дитиною цілей з індивідуально плану, знаходиться у постійному зв’язку із дитиною, іншими вчителями школи, іншими дітьми у школі, із батьками та психологом школи. І він швидко реагує на будь-які зміни, або ж відхилення у траєкторії.

Політика конфіденційності

Ваша конфіденційність дуже важлива для нас. Ми хочемо, щоб Ваша робота в Інтернет по можливості була максимально приємною і корисною, і Ви абсолютно спокійно використовували найширший спектр інформації, інструментів і можливостей, які пропонує Інтернет.

Особиста інформація Членів, зібрана при реєстрації (або в будь-який інший час) переважно використовується для підготовки Продуктів або Послуг відповідно до Ваших потреб. Ваша інформація не буде передана або продана третім сторонам. Однак ми можемо частково розкривати особисту інформацію в особливих випадках, описаних в «Згоду з розсилкою»

Які дані збираються на сайті

При добровільної реєстрації на отримання розсилки ви відправляєте своє Ім'я та E-mail через форму реєстрації.

З якою метою збираються ці дані

Ім'я використовується для звернення особисто до вас, а ваш e-mail для відправки вам листів розсилок, новин, корисних матеріалів, комерційних пропозицій.

Ваші ім'я та e-mail не передаються третім особам, ні за яких умов крім випадків, пов'язаних з виконанням вимог законодавства.

Ви можете відмовитися від отримання листів розсилки і видалити з бази даних свої контактні дані в будь-який момент, клікнувши на посилання для відписки, присутню в кожному листі.

Як ці дані використовуються

За допомогою цих даних збирається інформація про дії відвідувачів на сайті з метою поліпшення його змісту, поліпшення функціональних можливостей сайту і, як наслідок, створення якісного контенту і сервісів для відвідувачів.

Ви можете в будь-який момент змінити налаштування свого браузера так, щоб браузер блокував всі файли або оповіщає про відправку цих файлів. Врахуйте при цьому, що деякі функції і сервіси не зможуть працювати належним чином.

Як ці дані захищаються

Для захисту Вашої особистої інформації ми використовуємо різноманітні адміністративні, управлінські та технічні заходи безпеки. Наша Компанія дотримується різних міжнародних стандартів контролю, спрямованих на операції з особистою інформацією, які включають певні заходи контролю щодо захисту інформації, зібраної в Інтернет.

Наших співробітників навчають розуміти і виконувати ці заходи контролю, вони ознайомлені з нашим Повідомленням про конфіденційність, норм та інструкцій.

Проте, не дивлячись на те, що ми прагнемо убезпечити Вашу особисту інформацію, Ви теж повинні вживати заходів, щоб захистити її.

Ми настійно рекомендуємо Вам вживати всіх можливих заходів обережності під час перебування в Інтернеті. Організовані нами послуги і веб-сайти передбачають заходи щодо захисту від витоку, несанкціонованого використання і зміни інформації, яку ми контролюємо. Незважаючи на те, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити цілісність і безпеку своєї мережі і систем, ми не можемо гарантувати, що наші заходи безпеки допоможуть запобігти незаконний доступ до цієї інформації хакерів сторонніх організацій.

У разі зміни цієї політики конфіденційності ви зможете прочитати про ці зміни на цій сторінці або, в особливих випадках, отримати повідомлення на свій e-mail.

Відмова від відповідальності

Відповідно до чинного законодавства, Адміністрація відмовляється від будь-яких запевнень і гарантій, надання яких може іншим чином матися на увазі, і відмовляється від відповідальності щодо Сайту, Вмісту та їх використання.

Ні за яких обставин Адміністрація Сайту не буде нести відповідальності ні перед якою стороною за будь-якої прямої, непрямої, особливий або інший непрямий збиток в результаті будь-якого використання інформації на цьому Сайті або на будь-якому іншому сайті, на який є посилання з нашого сайту, виникнення залежності, зниження продуктивності, звільнення або переривання трудової активності, а також і відрахування з навчальних закладів, за будь-яку упущену вигоду, припинення господарської діяльності, втрату програм або даних у ваших інформаційних системах чи іншим чином, що виникли в зв'язку з доступом, використанням або неможливістю використання Сайту, Вмісту або будь-якого пов'язаного інтернет-сайту, або непрацездатністю, помилкою, недоглядом, перебоєм, дефектом, простоєм в роботі або затримкою в передачі, комп'ютерним вірусом або системним збоєм, навіть якщо адміністрація буде явно повідомлено про можливість такого збитку.

Користувач погоджується з тим, що всі можливі суперечки будуть вирішуватися за нормами права. Користувач погоджується з тим, що норми і закони про захист прав споживачів не можуть бути застосовані до використання їм Сайту, оскільки він не робить відплатних послуг.

Використовуючи даний Сайт, Ви погоджуєтесь з «Відмовою від відповідальності» і встановленими Правилами і приймаєте всю відповідальність, яка може бути на Вас покладена.

Згода з розсилкою

Заповнюючи форму на нашому сайті- ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності. Також ви погоджуєтеся з тим, що ми маємо право розголошувати ваші особисті дані в наступних випадках:

1) З Вашої згоди: У всіх інших випадках перед передачею інформації про Вас третім сторонам наша Компанія зобов'язується отримати Ваше явне згоду. Наприклад, наша Компанія може реалізовувати спільну пропозицію або конкурс з третьою стороною, тоді ми попросимо у Вас дозвіл на спільне використання Вашої особистої інформації з третьою стороною.

2)Компаніям, працюючим від нашого особи: Ми співпрацюємо з іншими компаніями, які виконують від нашого особи функції бізнес підтримки, в зв'язку з чим Ваша особиста інформація може бути частково розкрита. Ми вимагаємо, щоб такі компанії використовували інформацію тільки з метою надання послуг за договором; їм забороняється передавати цю інформацію іншим сторонам в ситуаціях, відмінних від випадків, коли це викликано необхідністю надання обумовлених послуг. Приклади функцій бізнес підтримки: виконання замовлень, реалізація заявок, видача призів і бонусів, проведення опитувань серед клієнтів і управління інформаційними системами. Ми також розкриваємо узагальнену неперсоніфіковану інформацію при виборі постачальників послуг.

3)Дочірнім і спільним підприємствам: Під дочірнім або спільним підприємством розуміється організація, не менше 50% пайової участі якої належить Компанії. При передачі Вашої інформації партнеру по дочірньому або спільному підприємству наша Компанія вимагає не розголошувати цю інформацію іншим сторонам в маркетингових цілях і не використовувати Вашу інформацію будь-яким шляхом, що суперечить Вашим вибором. Якщо Ви вказали, що не хочете отримувати від нашої Компанії будь-які маркетингові матеріали, то ми не будемо передавати Вашу інформацію своїм партнерам по дочірнім та спільним підприємствам для маркетингових цілей.

4)На спільно позиціонуються або партнерських сторінках: Наша Компанія може ділитися інформацією з компаніями-партнерами, разом з якими реалізує спеціальні пропозиції і заходи щодо просування товару на спільно позиціонуються сторінках нашого сайту. При запиті анкетних даних на таких сторінках Ви отримаєте попередження про передачу інформації. Партнер використовує будь-яку надану Вами інформацію відповідно до власного повідомленням про конфіденційність, з яким Ви можете ознайомитися перед наданням інформації про себе.

5) При передачі контролю над підприємством: Наша Компанія залишає за собою право передавати Ваші анкетні дані в зв'язку з повною або частковою продажем або трансфертом нашого підприємства або його активів. При продажу або трансферт бізнесу наша Компанія надасть Вам можливість відмовитися від передачі інформації про себе. У деяких випадках це може означати, що нова організація не зможе далі надавати Вам послуги або продукти, раніше надані нашою Компанією.

6) Правоохоронним органам: Наша Компанія може без Вашого на те згоди розкривати персональну інформацію третім сторонам по кожній із наступних причин: щоб уникнути порушень закону, нормативних правових актів або постанов суду; участь в урядових розслідуваннях; допомога в запобіганні шахрайства; а також зміцнення або захист прав Компанії або її дочірніх підприємств.

Вся особиста інформація, яка передана Вами для реєстрації на нашому сайті, може бути в будь-який момент змінена або повністю вилучена з нашої бази з Вашого запиту. Для цього Вам необхідно зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом, використовую контактну інформацію, розміщену в спеціальному розділі нашого сайту.

Якщо Ви захочете відмовитися від отримання листів нашої регулярної розсилки, ви можете це зробити в будь-який момент за допомогою спеціального посилання, яка розміщується в кінці кожного листа.