Роль сім´ї у виборі майбутнього для своєї дитини. Чим допомогти? З чого почати?

Роль сім´ї у виборі майбутнього для своєї дитини. Чим допомогти? З чого почати?
Рубрика: Без рубрики
Автор:
11.10.2019
2186
Час читання: 4 минуты

Щоб батьки змогли зрозуміти, як допомогти своїй дитині знайти своє місце і призначення в майбутньому, вони, по-перше, повинні прийняти факт, що система освіти, як в нашій країні, так і в світі, дуже швидко і дуже драматично змінюється, а пропозиція нових освітніх продуктів на ринку неухильно зростає.

Нам вже сьогодні легко заплутатися в різноманітті інформації і складно приймати такі важливі для успішного майбутнього дитини рішення, як вибір школи, літнього табору, мовних курсів, ВНЗ або майбутньої професії. Я очікую, що в самий найближчий час в Україні офіційно з’явиться нова професія – «менеджер з побудови освітніх траєкторій». До такого експерту відповідальні батьки будуть звертатися на самих ранніх етапах, коли дитині ще тільки належить похід в перший клас, і з його допомогою будувати індивідуальний шлях навчання і розвитку, який в підсумку призведе дитину через 10-15 років до усвідомленого вибору свого майбутнього.

Однак я абсолютно впевнена в тому, що ніхто не стане кращим менеджером освітньої траєкторії для дитини, ніж самі батьки. Тому вже сьогодні ми, батьки, повинні взяти цю відповідальну роль на себе.

Що ж таке, простими словами, індивідуальна освітня траєкторія? Це, фактично, вивірений маршрут дитини з точки «А» в точку «Б». Щоб визначити точку «А», тобто наш старт, потрібно провести діагностичну роботу: визначити, де ваша дитина знаходиться зараз з точки зору її знань, умінь, уподобань, інтересів і побажань. Точка «В» – це ваш, як батьків, образ найкращого майбутнього для своєї дитини: якою людиною ви її бачите, якими навичками, якостями і рисами характеру ви хочете, щоб дитина опанувала. При цьому завдання – не звузитися до конкретної сфери, а, навпаки, дати якомога більшу широту картини світу вашій дитині.

Сама траєкторія передбачає цілий набір освітніх (і не тільки) елементів, активностей і освітніх просторів, а також план руху між ними в часі. Зазначу, що школа є лише одним з елементів траєкторії. Так, частину завдань можна вирішити в ній. Але не всі. Деякі завдання можна вирішити, наприклад, за допомогою участі вашої дитини в лідерській програмі, за допомогою освітніх подорожей, творчих таборів і резиденцій, занять у спортивних секціях, створення власних або участі в проектах з соціальної відповідальності (для вступу в хороший зарубіжний ВНЗ це є обов’язковим пунктом сьогодні).

В нашій школі ми є партнерами та експертами для батьків в побудові траєкторій, проводимо сімейні сесії, по суті, передаючи цю навичку нашим батькам. Однак якщо у вас немає такого партнера, то я пропоную вам почати з простих кроків.

Перший крок – це збір унікальної інформації про вашу дитину. Вам потрібно поспілкуватися з усіма людьми, які взаємодіють з вашою дитиною. Не тільки з рідними. Це повинні бути вчителі, тренери, ваші сусіди, інструктори в секціях, її друзі. Люди, які взаємодіють з вашою дитиною, мають унікальні знання про неї! Отримавши зворотний зв’язок від них, ви зможете зрозуміти природу своєї дитини, дізнатися про її сильні сторони характеру і зони розвитку, про те, що її дійсно цікавить. Задавайте питання всім, хто хоч якось взаємодіє з вашою дитиною, дізнавайтеся, як вона проявляє себе, як вирішує складності, як співпрацює. Яка вона там, де ви її не спостерігаєте. Створіть свою «наглядову раду».

І другий – це ваш щирий інтерес не до результатів дитини, а до процесу. Знайдіть час для спілкування з дитиною для того, щоб досліджувати її життя з різних сторін і активно за ним поспостерігати. Потрібно ставити багато питань. Наприклад, не просто запитувати: «Як твої справи в школі?», А підібрати 15-20 питань, відповіді на які дадуть вам уявлення про те, що насправді відбувається з вашою дитиною. Вам потрібно побачити зв’язок між тим, як дитина проявляє себе в різних ситуаціях, і визначити її індивідуальний стиль прийняття рішень і дій, зрозуміти, на що вона спирається, чого насправді хоче, а чого уникає.

Під час діагностики, а також визначення точок траєкторії «А» і «В» ви повинні отримати чіткі відповіді на ці 7 питань:

1. Яким ми (батьки і дитина) бачимо майбутній образ дитини?
2. Про що вона мріє?
3. Які знання, вміння і навички моєї дитини?
4. Сили її характеру?
5. Її зони розвитку?
6. Які обмеження (дитини і нашої сім’ї)?
7. Які можливості (дитини і нашої сім’ї)?

А для вибору освітніх продуктів і розстановки їх на лінії часу ви повинні вивчити і визначити найкращі пропозиції для вашої родини і вашої дитини в таких освітніх сферах:

• Школа (молодша, середня, старша)

• Творчі студії, школи при театрах

• Освітні проекти у всіх сферах із зони інтересів дитини: спорт, ІТ, музика і арт, культура та історія, медіа та комунікації

• Мовні секції

• Освітні подорожі

• Онлайн-навчання

• Проекти з соціальної відповідальності, що цікавлять вашу дитину

• Програми з лідерства та самовизначення

• Стажування в компаніях, ВНЗ

• Лекції, відкриті події, спілкування з успішними і значущими дорослими

• Ментор і наставники для підлітків

• ВНЗ і короткі програми при них в Україні та за кордоном

І постійно моніторити ці ринки, переглядаючи і вибираючи найбільш раціональні рішення. Я повторюся, що жодна школа, навіть найкраща, не закриє всіх потреб дитини. І обмежуватися ресурсами однієї школи сьогодні просто нерозумно, так як у всіх розвинених містах країни пропонується величезна кількість розвиваючих програм і продуктів для дітей.

І наостанок відзначу, що ще одне важливе завдання для нас, як батьків – оточити дитину образами зрілих, духовних і сильних особистостей і стати для неї особистим прикладом прагнення, постійного зростання і розвитку до свого призначення.

АВТОР: Світлана Залужна, директор і співавтор альтернативної школи DEC Life School

Джерело: маматато

Політика конфіденційності

Ваша конфіденційність дуже важлива для нас. Ми хочемо, щоб Ваша робота в Інтернет по можливості була максимально приємною і корисною, і Ви абсолютно спокійно використовували найширший спектр інформації, інструментів і можливостей, які пропонує Інтернет.

Особиста інформація Членів, зібрана при реєстрації (або в будь-який інший час) переважно використовується для підготовки Продуктів або Послуг відповідно до Ваших потреб. Ваша інформація не буде передана або продана третім сторонам. Однак ми можемо частково розкривати особисту інформацію в особливих випадках, описаних в «Згоду з розсилкою»

Які дані збираються на сайті

При добровільної реєстрації на отримання розсилки ви відправляєте своє Ім'я та E-mail через форму реєстрації.

З якою метою збираються ці дані

Ім'я використовується для звернення особисто до вас, а ваш e-mail для відправки вам листів розсилок, новин, корисних матеріалів, комерційних пропозицій.

Ваші ім'я та e-mail не передаються третім особам, ні за яких умов крім випадків, пов'язаних з виконанням вимог законодавства.

Ви можете відмовитися від отримання листів розсилки і видалити з бази даних свої контактні дані в будь-який момент, клікнувши на посилання для відписки, присутню в кожному листі.

Як ці дані використовуються

За допомогою цих даних збирається інформація про дії відвідувачів на сайті з метою поліпшення його змісту, поліпшення функціональних можливостей сайту і, як наслідок, створення якісного контенту і сервісів для відвідувачів.

Ви можете в будь-який момент змінити налаштування свого браузера так, щоб браузер блокував всі файли або оповіщає про відправку цих файлів. Врахуйте при цьому, що деякі функції і сервіси не зможуть працювати належним чином.

Як ці дані захищаються

Для захисту Вашої особистої інформації ми використовуємо різноманітні адміністративні, управлінські та технічні заходи безпеки. Наша Компанія дотримується різних міжнародних стандартів контролю, спрямованих на операції з особистою інформацією, які включають певні заходи контролю щодо захисту інформації, зібраної в Інтернет.

Наших співробітників навчають розуміти і виконувати ці заходи контролю, вони ознайомлені з нашим Повідомленням про конфіденційність, норм та інструкцій.

Проте, не дивлячись на те, що ми прагнемо убезпечити Вашу особисту інформацію, Ви теж повинні вживати заходів, щоб захистити її.

Ми настійно рекомендуємо Вам вживати всіх можливих заходів обережності під час перебування в Інтернеті. Організовані нами послуги і веб-сайти передбачають заходи щодо захисту від витоку, несанкціонованого використання і зміни інформації, яку ми контролюємо. Незважаючи на те, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити цілісність і безпеку своєї мережі і систем, ми не можемо гарантувати, що наші заходи безпеки допоможуть запобігти незаконний доступ до цієї інформації хакерів сторонніх організацій.

У разі зміни цієї політики конфіденційності ви зможете прочитати про ці зміни на цій сторінці або, в особливих випадках, отримати повідомлення на свій e-mail.

Відмова від відповідальності

Відповідно до чинного законодавства, Адміністрація відмовляється від будь-яких запевнень і гарантій, надання яких може іншим чином матися на увазі, і відмовляється від відповідальності щодо Сайту, Вмісту та їх використання.

Ні за яких обставин Адміністрація Сайту не буде нести відповідальності ні перед якою стороною за будь-якої прямої, непрямої, особливий або інший непрямий збиток в результаті будь-якого використання інформації на цьому Сайті або на будь-якому іншому сайті, на який є посилання з нашого сайту, виникнення залежності, зниження продуктивності, звільнення або переривання трудової активності, а також і відрахування з навчальних закладів, за будь-яку упущену вигоду, припинення господарської діяльності, втрату програм або даних у ваших інформаційних системах чи іншим чином, що виникли в зв'язку з доступом, використанням або неможливістю використання Сайту, Вмісту або будь-якого пов'язаного інтернет-сайту, або непрацездатністю, помилкою, недоглядом, перебоєм, дефектом, простоєм в роботі або затримкою в передачі, комп'ютерним вірусом або системним збоєм, навіть якщо адміністрація буде явно повідомлено про можливість такого збитку.

Користувач погоджується з тим, що всі можливі суперечки будуть вирішуватися за нормами права. Користувач погоджується з тим, що норми і закони про захист прав споживачів не можуть бути застосовані до використання їм Сайту, оскільки він не робить відплатних послуг.

Використовуючи даний Сайт, Ви погоджуєтесь з «Відмовою від відповідальності» і встановленими Правилами і приймаєте всю відповідальність, яка може бути на Вас покладена.

Згода з розсилкою

Заповнюючи форму на нашому сайті- ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності. Також ви погоджуєтеся з тим, що ми маємо право розголошувати ваші особисті дані в наступних випадках:

1) З Вашої згоди: У всіх інших випадках перед передачею інформації про Вас третім сторонам наша Компанія зобов'язується отримати Ваше явне згоду. Наприклад, наша Компанія може реалізовувати спільну пропозицію або конкурс з третьою стороною, тоді ми попросимо у Вас дозвіл на спільне використання Вашої особистої інформації з третьою стороною.

2)Компаніям, працюючим від нашого особи: Ми співпрацюємо з іншими компаніями, які виконують від нашого особи функції бізнес підтримки, в зв'язку з чим Ваша особиста інформація може бути частково розкрита. Ми вимагаємо, щоб такі компанії використовували інформацію тільки з метою надання послуг за договором; їм забороняється передавати цю інформацію іншим сторонам в ситуаціях, відмінних від випадків, коли це викликано необхідністю надання обумовлених послуг. Приклади функцій бізнес підтримки: виконання замовлень, реалізація заявок, видача призів і бонусів, проведення опитувань серед клієнтів і управління інформаційними системами. Ми також розкриваємо узагальнену неперсоніфіковану інформацію при виборі постачальників послуг.

3)Дочірнім і спільним підприємствам: Під дочірнім або спільним підприємством розуміється організація, не менше 50% пайової участі якої належить Компанії. При передачі Вашої інформації партнеру по дочірньому або спільному підприємству наша Компанія вимагає не розголошувати цю інформацію іншим сторонам в маркетингових цілях і не використовувати Вашу інформацію будь-яким шляхом, що суперечить Вашим вибором. Якщо Ви вказали, що не хочете отримувати від нашої Компанії будь-які маркетингові матеріали, то ми не будемо передавати Вашу інформацію своїм партнерам по дочірнім та спільним підприємствам для маркетингових цілей.

4)На спільно позиціонуються або партнерських сторінках: Наша Компанія може ділитися інформацією з компаніями-партнерами, разом з якими реалізує спеціальні пропозиції і заходи щодо просування товару на спільно позиціонуються сторінках нашого сайту. При запиті анкетних даних на таких сторінках Ви отримаєте попередження про передачу інформації. Партнер використовує будь-яку надану Вами інформацію відповідно до власного повідомленням про конфіденційність, з яким Ви можете ознайомитися перед наданням інформації про себе.

5) При передачі контролю над підприємством: Наша Компанія залишає за собою право передавати Ваші анкетні дані в зв'язку з повною або частковою продажем або трансфертом нашого підприємства або його активів. При продажу або трансферт бізнесу наша Компанія надасть Вам можливість відмовитися від передачі інформації про себе. У деяких випадках це може означати, що нова організація не зможе далі надавати Вам послуги або продукти, раніше надані нашою Компанією.

6) Правоохоронним органам: Наша Компанія може без Вашого на те згоди розкривати персональну інформацію третім сторонам по кожній із наступних причин: щоб уникнути порушень закону, нормативних правових актів або постанов суду; участь в урядових розслідуваннях; допомога в запобіганні шахрайства; а також зміцнення або захист прав Компанії або її дочірніх підприємств.

Вся особиста інформація, яка передана Вами для реєстрації на нашому сайті, може бути в будь-який момент змінена або повністю вилучена з нашої бази з Вашого запиту. Для цього Вам необхідно зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом, використовую контактну інформацію, розміщену в спеціальному розділі нашого сайту.

Якщо Ви захочете відмовитися від отримання листів нашої регулярної розсилки, ви можете це зробити в будь-який момент за допомогою спеціального посилання, яка розміщується в кінці кожного листа.