Велика перерва: Як приватним школам вижити під час та після кризи

Велика перерва: Як приватним школам вижити під час та після кризи
Рубрика: Без рубрики
Автор:
06.10.2020
747
Час читання: 4 хвилини

Наталія Тарченко, співзасновніця DEC education та DEC life school спецівльно для business.ua

Як багато ми говоримо про наслідки карантину, про його відбиток на тому чи іншому бізнесі. Співчуваємо ресторанам, туризму, готелям, малому бізнесу. Але чомусь забуваємо про індустрію приватної освіти, зокрема, про школи, дитячі клуби, садочки, розвиваючі курси, літні табори. Так, ця галузь дуже молода, вона тільки формується, і їй не вистачає голосу, аби бути почутою. Але приватна освіта в Україні постраждала дуже сильно.Та, на жаль, поки цього непомітно.

Онлайн ≠ офлайн

Майже всім навчальним закладам довелося швидко переходити на новий формат навчання — онлайн. Залежно від розміру і складу команди, комусь вдалось зробити це оперативно, а комусь — повільніше. Але загалом такий стрімкий перехід освіти у новий формат у всьому світі — це безпрецедентний випадок. Всі намагалися перенести звичні офлайн-уроки в Zoom і Skype. Але швидко стало зрозуміло, що онлайн далеко не дорівнює офлайн. Майже ні у кого не було освітніх продуктів, розроблених під онлайн-формат, а існуючі інструменти та методики виявилися непридатними.

Та й дітям спочатку було цікаво і незвично, але потім, після 5-6 годин щоденних конференцій перед комп’ютером, накопичилося багато втоми. Якщо уявити, що карантин довелося б продовжити назавжди, так тривати далі б не могло.

Партнерство з батьками

Всі приміряли на себе нові ролі. Напевно, найскладніше довелось батькам, які вимушені були стати активними учасниками навчального процесу. Саме потрапивши в ці непрості обставини, чимало батьків задумалися про те, чому ж наші діти ходять до школи.

Стало очевидним, що академічні знання дитина може отримувати у будь-якому форматі, і це не обов’язково має відбуватись в стінах школи. Набувати знань і навичок можна з індивідуальними репетиторами, на онлайн-програмах, з вчителями з усього світу і навіть з іншими учнями. Організувати можна все. Але академічна частина навчанняу школі — лише мала частка освітнього процесу.

У слово “школа” закладено набагато більше сенсів, цінностей, ніж просто передача знань. А головними є зворотний зв’язок, підтримка, комунікація, все, що створюється між дітьми, вчителями, тьюторами, командою. Це те, що ростить і виховує наших дітей, і що практично неможливо відтворити онлайн. Саме за цим всі нудьгували під час карантину, і це стало очевидною цінністю відвідування школи нашими дітьми.

Раніше батьки відвозили дітей на уроки вранці й забирали ввечері.Те, що відбувалося за дверима, найчастіше лишалось для них невідомим. Тож коли під час карантину мамам і татам довелося взяти участь в навчанні, з’ясувалась ще одна цінність освітнього процесу — необхідність і важливість партнерства між батьками та школою. Тільки при спільній роботі навчання і розвиток дитини будуть ефективними та повноцінними.

Спільна кухня

У DEC life school ми часто повторюємо, що школа — це спільнота однодумців, людей, які поділяють єдині цінності. З цього приводу я згадала слова директора однієї з індійських шкіл, який сказав нам при зустрічі: “Зараз відкривається так багато приватних шкіл, які нагадують ресторани. Вони змагаються між собою різноманітністю “меню”, інтер’єром, де батьки — це клієнти, які обирають прийнятні опції для своїх дітей. Ми ж намагаємося бути “кухнею”, на яку запрошуємо готувати разом дітей, батьків і вчителів”.

Низькомаржинальний бізнес

Як саме DEC life school відреагувала на глобальні зміни? Я б відповіла на це питання з точки зору двох складових освітнього бізнесу: академічної та фінансової.

Як і всім школам, нам довелося адаптуватись до нової реальності. Але події останніх місяців дали нам можливість винести безліч уроків на майбутнє. Наприклад, ми вирішили і надалі проводити батьківські зустрічі онлайн. Додаток Zoom, що дозволяє батькам в їхньому завантаженому графіку призначати короткі онлайн-зустрічі з учителями, тьюторами, економить кілька годин часу.

Що стосується фінансової складової, то приватна освіта в Україні — це низькомаржинальний бізнес, де нині, на жаль, немає стійких моделей. І нас це змусило ще активніше шукати відповідь на питання, як невеликій школі встояти, зберігаючи свою місію і цінності.

Переважна частина батьків, розуміючи, що вони щось недоотримують, що дитина вдома менше зайнята, ніж на звичайних уроках, що “це ж не можна порівняти з навчанням у школі”, просили про дисконтування вартості навчання. Багато шкіл пішли на цей крок з кількох причин. Головна з них — розуміння, що криза торкнулася всіх, багато людей втратили дохід.

Але маленьким приватним школам піти назустріч було катастрофічно складно. Зазвичай, в них орендовані приміщення, і щоб робити знижки на навчання, необхідно було домовлятися з орендодавцями, які далеко не всі йшли на поступки.

Ми в DEC life school вийшли до батьків з чіткою комунікацією і показали, до яких скорочень витрат вдались на цей час і яку знижку ми можемо запропонувати на час карантину. Також ми відверто розповіли батькам, чому ми піднімаємо вартість навчання у школі, незважаючи на кризу в країні.

Ми створити фонд школи і запропонували батькам внести туди гроші. А для тих батьків, які не мають змоги цього зробити, шукали інші рішення, адже найважливіше — зберегти сім’ю в середині школи. Наприклад, у нас серед батьків є професійний фотограф, який готовий робити шкільні фотосесії, тим самим роблячи вклад для школи і знижуючи затрати.

Ми винесли з усієї цієї ситуації багато уроків і розуміємо, що у майбутньому зможемо адаптуватися і вижити під час кризи, тільки маючи резерв, який дозволить утримати команду і проєкт на плаву.

Маленькі освітні проєкти мають два вектора дій:

  • Іти шляхом переговорів і лобіювання своїх інтересів на державному рівні.
  • Шукати модель отримання доходів, незалежну від батьківських внесків на навчання. Це може бути надання додаткових продуктів, консалтингу тощо.

Ми повинні бути сталими до викликів великих криз.

Політика конфіденційності

Ваша конфіденційність дуже важлива для нас. Ми хочемо, щоб Ваша робота в Інтернет по можливості була максимально приємною і корисною, і Ви абсолютно спокійно використовували найширший спектр інформації, інструментів і можливостей, які пропонує Інтернет.

Особиста інформація Членів, зібрана при реєстрації (або в будь-який інший час) переважно використовується для підготовки Продуктів або Послуг відповідно до Ваших потреб. Ваша інформація не буде передана або продана третім сторонам. Однак ми можемо частково розкривати особисту інформацію в особливих випадках, описаних в «Згоду з розсилкою»

Які дані збираються на сайті

При добровільної реєстрації на отримання розсилки ви відправляєте своє Ім'я та E-mail через форму реєстрації.

З якою метою збираються ці дані

Ім'я використовується для звернення особисто до вас, а ваш e-mail для відправки вам листів розсилок, новин, корисних матеріалів, комерційних пропозицій.

Ваші ім'я та e-mail не передаються третім особам, ні за яких умов крім випадків, пов'язаних з виконанням вимог законодавства.

Ви можете відмовитися від отримання листів розсилки і видалити з бази даних свої контактні дані в будь-який момент, клікнувши на посилання для відписки, присутню в кожному листі.

Як ці дані використовуються

За допомогою цих даних збирається інформація про дії відвідувачів на сайті з метою поліпшення його змісту, поліпшення функціональних можливостей сайту і, як наслідок, створення якісного контенту і сервісів для відвідувачів.

Ви можете в будь-який момент змінити налаштування свого браузера так, щоб браузер блокував всі файли або оповіщає про відправку цих файлів. Врахуйте при цьому, що деякі функції і сервіси не зможуть працювати належним чином.

Як ці дані захищаються

Для захисту Вашої особистої інформації ми використовуємо різноманітні адміністративні, управлінські та технічні заходи безпеки. Наша Компанія дотримується різних міжнародних стандартів контролю, спрямованих на операції з особистою інформацією, які включають певні заходи контролю щодо захисту інформації, зібраної в Інтернет.

Наших співробітників навчають розуміти і виконувати ці заходи контролю, вони ознайомлені з нашим Повідомленням про конфіденційність, норм та інструкцій.

Проте, не дивлячись на те, що ми прагнемо убезпечити Вашу особисту інформацію, Ви теж повинні вживати заходів, щоб захистити її.

Ми настійно рекомендуємо Вам вживати всіх можливих заходів обережності під час перебування в Інтернеті. Організовані нами послуги і веб-сайти передбачають заходи щодо захисту від витоку, несанкціонованого використання і зміни інформації, яку ми контролюємо. Незважаючи на те, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити цілісність і безпеку своєї мережі і систем, ми не можемо гарантувати, що наші заходи безпеки допоможуть запобігти незаконний доступ до цієї інформації хакерів сторонніх організацій.

У разі зміни цієї політики конфіденційності ви зможете прочитати про ці зміни на цій сторінці або, в особливих випадках, отримати повідомлення на свій e-mail.

Відмова від відповідальності

Відповідно до чинного законодавства, Адміністрація відмовляється від будь-яких запевнень і гарантій, надання яких може іншим чином матися на увазі, і відмовляється від відповідальності щодо Сайту, Вмісту та їх використання.

Ні за яких обставин Адміністрація Сайту не буде нести відповідальності ні перед якою стороною за будь-якої прямої, непрямої, особливий або інший непрямий збиток в результаті будь-якого використання інформації на цьому Сайті або на будь-якому іншому сайті, на який є посилання з нашого сайту, виникнення залежності, зниження продуктивності, звільнення або переривання трудової активності, а також і відрахування з навчальних закладів, за будь-яку упущену вигоду, припинення господарської діяльності, втрату програм або даних у ваших інформаційних системах чи іншим чином, що виникли в зв'язку з доступом, використанням або неможливістю використання Сайту, Вмісту або будь-якого пов'язаного інтернет-сайту, або непрацездатністю, помилкою, недоглядом, перебоєм, дефектом, простоєм в роботі або затримкою в передачі, комп'ютерним вірусом або системним збоєм, навіть якщо адміністрація буде явно повідомлено про можливість такого збитку.

Користувач погоджується з тим, що всі можливі суперечки будуть вирішуватися за нормами права. Користувач погоджується з тим, що норми і закони про захист прав споживачів не можуть бути застосовані до використання їм Сайту, оскільки він не робить відплатних послуг.

Використовуючи даний Сайт, Ви погоджуєтесь з «Відмовою від відповідальності» і встановленими Правилами і приймаєте всю відповідальність, яка може бути на Вас покладена.

Згода з розсилкою

Заповнюючи форму на нашому сайті- ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності. Також ви погоджуєтеся з тим, що ми маємо право розголошувати ваші особисті дані в наступних випадках:

1) З Вашої згоди: У всіх інших випадках перед передачею інформації про Вас третім сторонам наша Компанія зобов'язується отримати Ваше явне згоду. Наприклад, наша Компанія може реалізовувати спільну пропозицію або конкурс з третьою стороною, тоді ми попросимо у Вас дозвіл на спільне використання Вашої особистої інформації з третьою стороною.

2)Компаніям, працюючим від нашого особи: Ми співпрацюємо з іншими компаніями, які виконують від нашого особи функції бізнес підтримки, в зв'язку з чим Ваша особиста інформація може бути частково розкрита. Ми вимагаємо, щоб такі компанії використовували інформацію тільки з метою надання послуг за договором; їм забороняється передавати цю інформацію іншим сторонам в ситуаціях, відмінних від випадків, коли це викликано необхідністю надання обумовлених послуг. Приклади функцій бізнес підтримки: виконання замовлень, реалізація заявок, видача призів і бонусів, проведення опитувань серед клієнтів і управління інформаційними системами. Ми також розкриваємо узагальнену неперсоніфіковану інформацію при виборі постачальників послуг.

3)Дочірнім і спільним підприємствам: Під дочірнім або спільним підприємством розуміється організація, не менше 50% пайової участі якої належить Компанії. При передачі Вашої інформації партнеру по дочірньому або спільному підприємству наша Компанія вимагає не розголошувати цю інформацію іншим сторонам в маркетингових цілях і не використовувати Вашу інформацію будь-яким шляхом, що суперечить Вашим вибором. Якщо Ви вказали, що не хочете отримувати від нашої Компанії будь-які маркетингові матеріали, то ми не будемо передавати Вашу інформацію своїм партнерам по дочірнім та спільним підприємствам для маркетингових цілей.

4)На спільно позиціонуються або партнерських сторінках: Наша Компанія може ділитися інформацією з компаніями-партнерами, разом з якими реалізує спеціальні пропозиції і заходи щодо просування товару на спільно позиціонуються сторінках нашого сайту. При запиті анкетних даних на таких сторінках Ви отримаєте попередження про передачу інформації. Партнер використовує будь-яку надану Вами інформацію відповідно до власного повідомленням про конфіденційність, з яким Ви можете ознайомитися перед наданням інформації про себе.

5) При передачі контролю над підприємством: Наша Компанія залишає за собою право передавати Ваші анкетні дані в зв'язку з повною або частковою продажем або трансфертом нашого підприємства або його активів. При продажу або трансферт бізнесу наша Компанія надасть Вам можливість відмовитися від передачі інформації про себе. У деяких випадках це може означати, що нова організація не зможе далі надавати Вам послуги або продукти, раніше надані нашою Компанією.

6) Правоохоронним органам: Наша Компанія може без Вашого на те згоди розкривати персональну інформацію третім сторонам по кожній із наступних причин: щоб уникнути порушень закону, нормативних правових актів або постанов суду; участь в урядових розслідуваннях; допомога в запобіганні шахрайства; а також зміцнення або захист прав Компанії або її дочірніх підприємств.

Вся особиста інформація, яка передана Вами для реєстрації на нашому сайті, може бути в будь-який момент змінена або повністю вилучена з нашої бази з Вашого запиту. Для цього Вам необхідно зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом, використовую контактну інформацію, розміщену в спеціальному розділі нашого сайту.

Якщо Ви захочете відмовитися від отримання листів нашої регулярної розсилки, ви можете це зробити в будь-який момент за допомогою спеціального посилання, яка розміщується в кінці кожного листа.