“Вивчити – здати – забути” – коло, у якому живуть тисячі українських школярів та ніяк не можуть із нього вийти.

“Вивчити – здати – забути” – коло, у якому живуть тисячі українських школярів та ніяк не можуть із нього вийти.
Рубрика: Без рубрики
Автор:
13.03.2019
1840
Час читання: 3 минуты

Наталія Тарченкоексперт з альтернативної освіти, співзасновниця DEC education і DEC life school, спеціально для УП.Життя

Оскільки навчання завершується складанням зовнішнього незалежного оцінювання, відбувається підміна понять – хороші оцінки та високий бал з чотирьох предметів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) стають для більшості батьків та дітей головною метою навчання.

Вони фактично “працюють” на ЗНО всі 12 років у школі. Що в цьому поганого?

1. Успішне складання іспитів не гарантує успіху ні у житті, ні у виші.

Дослідження успішності студентів свідчать про те, що не завжди є взаємозв’язок між балами за тестування і оцінками під час навчання в університеті. Наприклад, студенти мистецьких спеціальностей, що склали ЗНО на високий бал, під час першої сесії часто показують низькі результати.

ЗНО може показати наявність знань, але в основному лише перевіряє здатність дитини складати тести.

Для успішного складання ЗНО потрібно тренувати швидкість, щоб опрацьовувати запитання, та уважність, щоб правильно переносити відповіді до бланку.

Решта успіху залежить від володіння певним набором фактів та фарту у день екзамену.

2. Кількість часу та зусиль, які протягом 12 років вкладають діти та батьки, щоб просто підготуватися до тесту, є невиправдано високою.

Краще витратити цей час на підготовку до майбутнього і на розвиток корисних навичок, що знадобляться у житті.

Подумайте, в чому ваша дитина може стати номером один?

ЗНО важливе, але набагато важливішим є розвиток сильних сторін дитини та розкриття її талантів.

У нашій школі учні самі обирають предмети і темп їх вивчення. Завдяки цьому вони з цікавістю заглиблюються у науку та встигають вивчити більше.

Учні працюють над своєю креативністю, критичним мисленням, емоційним інтелектом, опановують тайм-менеджмент і вчаться працювати у команді.

Якщо двоє учнів посварилися, тьютор  наставник, який супроводжує дітей під час навчання допомагає їм розібратися у ситуації: всі разом обговорюють конфлікт, намагаються зрозуміти його причину та почуття одне одного.

Це вчить дітей відчувати потреби людей і виходити із складних ситуацій без застосування сили.

Для розвитку навичок командної роботи діти розробляють спільні проекти, наприклад, з очистки Дніпра чи ремонту класу: складають план, самостійно шукають ресурси та визначають відповідальних.

І дорослим, і дітям варто зрозуміти: ЗНО – всього лише тест. Оцінка не є гарантом знання чи незнання конкретного предмету.

Тому не варто надмірно засмучуватися чи радіти отриманим балам.

Більше 18 років я досліджую найкращі навчальні заклади світу і спілкуюсь з реформаторами освіти.

Ми не раз торкалися теми екзаменів і сходилися на думці, що тестування лише розвиває є у дітей патологічний страх помилки, численні комплекси і невпевненість у собі.

Воно не враховує індивідуальні особливості дітей: їх природні задатки та швидкість розвитку.

Невдовзі тести залишаться у минулому, а освіта будуватиметься навколо особливостей дитини. Для кожного учня розроблятиметься індивідуальна програма, а замість того, щоб конкурувати з іншими учнями, вони порівнюватимуть себе сьогоднішніх з собою вчорашніми.

Вже зараз топові виші шукають нові формати зарахування студентів.

Наприклад, на сайті Стендфорду є окрема сторінка для хоумскулерів та анскулерів з описом того, як вступити до вишу без атестату.

Замість цього дітям пропонують розповісти про свої досягнення та плани на майбутнє.

Нам всім слід зрозуміти, що життя наших дітей не зупиняється після складання ЗНО.

Розмовляйте з дітьми про їхнє майбутнє.

Урешті-решт, навіщо марнувати дванадцять років на те, що можна зробити за три місяці? Щоб підготуватися до ЗНО існують швидкі та ефективні методики запам’ятовування інформації. Наприклад, наші учителі використовують методи ейдетики, коли діти запам’ятовують матеріал через образи предметів та явищ.

Використайте час у школі для розвитку та розкриття талантів дитини. Дванадцять років життя варті чогось більшого!

Джерело: УП.Життя 

Політика конфіденційності

Ваша конфіденційність дуже важлива для нас. Ми хочемо, щоб Ваша робота в Інтернет по можливості була максимально приємною і корисною, і Ви абсолютно спокійно використовували найширший спектр інформації, інструментів і можливостей, які пропонує Інтернет.

Особиста інформація Членів, зібрана при реєстрації (або в будь-який інший час) переважно використовується для підготовки Продуктів або Послуг відповідно до Ваших потреб. Ваша інформація не буде передана або продана третім сторонам. Однак ми можемо частково розкривати особисту інформацію в особливих випадках, описаних в «Згоду з розсилкою»

Які дані збираються на сайті

При добровільної реєстрації на отримання розсилки ви відправляєте своє Ім'я та E-mail через форму реєстрації.

З якою метою збираються ці дані

Ім'я використовується для звернення особисто до вас, а ваш e-mail для відправки вам листів розсилок, новин, корисних матеріалів, комерційних пропозицій.

Ваші ім'я та e-mail не передаються третім особам, ні за яких умов крім випадків, пов'язаних з виконанням вимог законодавства.

Ви можете відмовитися від отримання листів розсилки і видалити з бази даних свої контактні дані в будь-який момент, клікнувши на посилання для відписки, присутню в кожному листі.

Як ці дані використовуються

За допомогою цих даних збирається інформація про дії відвідувачів на сайті з метою поліпшення його змісту, поліпшення функціональних можливостей сайту і, як наслідок, створення якісного контенту і сервісів для відвідувачів.

Ви можете в будь-який момент змінити налаштування свого браузера так, щоб браузер блокував всі файли або оповіщає про відправку цих файлів. Врахуйте при цьому, що деякі функції і сервіси не зможуть працювати належним чином.

Як ці дані захищаються

Для захисту Вашої особистої інформації ми використовуємо різноманітні адміністративні, управлінські та технічні заходи безпеки. Наша Компанія дотримується різних міжнародних стандартів контролю, спрямованих на операції з особистою інформацією, які включають певні заходи контролю щодо захисту інформації, зібраної в Інтернет.

Наших співробітників навчають розуміти і виконувати ці заходи контролю, вони ознайомлені з нашим Повідомленням про конфіденційність, норм та інструкцій.

Проте, не дивлячись на те, що ми прагнемо убезпечити Вашу особисту інформацію, Ви теж повинні вживати заходів, щоб захистити її.

Ми настійно рекомендуємо Вам вживати всіх можливих заходів обережності під час перебування в Інтернеті. Організовані нами послуги і веб-сайти передбачають заходи щодо захисту від витоку, несанкціонованого використання і зміни інформації, яку ми контролюємо. Незважаючи на те, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити цілісність і безпеку своєї мережі і систем, ми не можемо гарантувати, що наші заходи безпеки допоможуть запобігти незаконний доступ до цієї інформації хакерів сторонніх організацій.

У разі зміни цієї політики конфіденційності ви зможете прочитати про ці зміни на цій сторінці або, в особливих випадках, отримати повідомлення на свій e-mail.

Відмова від відповідальності

Відповідно до чинного законодавства, Адміністрація відмовляється від будь-яких запевнень і гарантій, надання яких може іншим чином матися на увазі, і відмовляється від відповідальності щодо Сайту, Вмісту та їх використання.

Ні за яких обставин Адміністрація Сайту не буде нести відповідальності ні перед якою стороною за будь-якої прямої, непрямої, особливий або інший непрямий збиток в результаті будь-якого використання інформації на цьому Сайті або на будь-якому іншому сайті, на який є посилання з нашого сайту, виникнення залежності, зниження продуктивності, звільнення або переривання трудової активності, а також і відрахування з навчальних закладів, за будь-яку упущену вигоду, припинення господарської діяльності, втрату програм або даних у ваших інформаційних системах чи іншим чином, що виникли в зв'язку з доступом, використанням або неможливістю використання Сайту, Вмісту або будь-якого пов'язаного інтернет-сайту, або непрацездатністю, помилкою, недоглядом, перебоєм, дефектом, простоєм в роботі або затримкою в передачі, комп'ютерним вірусом або системним збоєм, навіть якщо адміністрація буде явно повідомлено про можливість такого збитку.

Користувач погоджується з тим, що всі можливі суперечки будуть вирішуватися за нормами права. Користувач погоджується з тим, що норми і закони про захист прав споживачів не можуть бути застосовані до використання їм Сайту, оскільки він не робить відплатних послуг.

Використовуючи даний Сайт, Ви погоджуєтесь з «Відмовою від відповідальності» і встановленими Правилами і приймаєте всю відповідальність, яка може бути на Вас покладена.

Згода з розсилкою

Заповнюючи форму на нашому сайті- ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності. Також ви погоджуєтеся з тим, що ми маємо право розголошувати ваші особисті дані в наступних випадках:

1) З Вашої згоди: У всіх інших випадках перед передачею інформації про Вас третім сторонам наша Компанія зобов'язується отримати Ваше явне згоду. Наприклад, наша Компанія може реалізовувати спільну пропозицію або конкурс з третьою стороною, тоді ми попросимо у Вас дозвіл на спільне використання Вашої особистої інформації з третьою стороною.

2)Компаніям, працюючим від нашого особи: Ми співпрацюємо з іншими компаніями, які виконують від нашого особи функції бізнес підтримки, в зв'язку з чим Ваша особиста інформація може бути частково розкрита. Ми вимагаємо, щоб такі компанії використовували інформацію тільки з метою надання послуг за договором; їм забороняється передавати цю інформацію іншим сторонам в ситуаціях, відмінних від випадків, коли це викликано необхідністю надання обумовлених послуг. Приклади функцій бізнес підтримки: виконання замовлень, реалізація заявок, видача призів і бонусів, проведення опитувань серед клієнтів і управління інформаційними системами. Ми також розкриваємо узагальнену неперсоніфіковану інформацію при виборі постачальників послуг.

3)Дочірнім і спільним підприємствам: Під дочірнім або спільним підприємством розуміється організація, не менше 50% пайової участі якої належить Компанії. При передачі Вашої інформації партнеру по дочірньому або спільному підприємству наша Компанія вимагає не розголошувати цю інформацію іншим сторонам в маркетингових цілях і не використовувати Вашу інформацію будь-яким шляхом, що суперечить Вашим вибором. Якщо Ви вказали, що не хочете отримувати від нашої Компанії будь-які маркетингові матеріали, то ми не будемо передавати Вашу інформацію своїм партнерам по дочірнім та спільним підприємствам для маркетингових цілей.

4)На спільно позиціонуються або партнерських сторінках: Наша Компанія може ділитися інформацією з компаніями-партнерами, разом з якими реалізує спеціальні пропозиції і заходи щодо просування товару на спільно позиціонуються сторінках нашого сайту. При запиті анкетних даних на таких сторінках Ви отримаєте попередження про передачу інформації. Партнер використовує будь-яку надану Вами інформацію відповідно до власного повідомленням про конфіденційність, з яким Ви можете ознайомитися перед наданням інформації про себе.

5) При передачі контролю над підприємством: Наша Компанія залишає за собою право передавати Ваші анкетні дані в зв'язку з повною або частковою продажем або трансфертом нашого підприємства або його активів. При продажу або трансферт бізнесу наша Компанія надасть Вам можливість відмовитися від передачі інформації про себе. У деяких випадках це може означати, що нова організація не зможе далі надавати Вам послуги або продукти, раніше надані нашою Компанією.

6) Правоохоронним органам: Наша Компанія може без Вашого на те згоди розкривати персональну інформацію третім сторонам по кожній із наступних причин: щоб уникнути порушень закону, нормативних правових актів або постанов суду; участь в урядових розслідуваннях; допомога в запобіганні шахрайства; а також зміцнення або захист прав Компанії або її дочірніх підприємств.

Вся особиста інформація, яка передана Вами для реєстрації на нашому сайті, може бути в будь-який момент змінена або повністю вилучена з нашої бази з Вашого запиту. Для цього Вам необхідно зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом, використовую контактну інформацію, розміщену в спеціальному розділі нашого сайту.

Якщо Ви захочете відмовитися від отримання листів нашої регулярної розсилки, ви можете це зробити в будь-який момент за допомогою спеціального посилання, яка розміщується в кінці кожного листа.