Як правильно використовувати ґаджети, щоб допомогти дитині в розвитку

Як правильно використовувати ґаджети, щоб допомогти дитині в розвитку
Рубрика: Новости
Автор:
06.10.2020
1361
Час читання: 7 минут

Використовуйте ґаджети з користю разом з дитиною

Наталя Тарченко, експерт альтернативної освіти, мама трьох дітей

  • Гаджети – це не зло!

Використання ґаджетів – це одна з найгостріших проблем, яка хвилює сім’ї з дітьми. Мене, як маму трьох дітей, ця тема теж хвилює, особливо питання “як з цим справлятися в різному віці”, коли в родині діти 14, 9 і 6 років.

Звичайно, зараз неможливо говорити про ґаджети, не враховуючи досвіду карантину і переходу на онлайн навчання. Опинившись в ізоляції, діти зіткнулися з якимось невідповідністю і переживали дисонанс. Все життя батьки обмежували час, який вони проводять з девайсами – “менше сиди з айпадом/перед екраном/в телефоні”, і раптом різко почали до цього примушувати.

Ситуація з карантином показала нам, що ґаджети – це не зло, вони можуть стати інструментарієм для освіти, якщо навчитися використовувати їх правильно.

Звичайно, формули ефективного онлайн-навчання поки не знайдено. І те, що сталося, було просто перенесенням звичайних офлайн-програм в онлайн, де вчителі, як і раніше, начитували матеріал і перевіряли домашні завдання. Але якщо уявити, що карантин буде завжди і наші діти весь час вчитимуться дистанційно, то звичайно ми потребуємо сучасних додатках, платформах, які дозволять зробити освіту якісною та цікавою для дітей.

  • Використовуйте ґ аджети з користю разом з дитиною

Весь світ пише і говорить про те, що час, який діти проводять за ґаджетами, приголомшує. За деякими даними дитина витрачає три місяці свого життя, граючи в телефоні. Але повертаючись до питання, як використовувати ґаджети, щоб вони були в плюс, а не в мінус, варто уявити життя без них і замислитись, чим би міг бути зайнятий цей час. Звичайно, йде про спільне проведення часу сім’ї.

Те ж саме можна робити і з ґаджетами: використовувати їх разом з дитиною, шукати якусь інформацію, грати, пробувати нові застосунки. Часто ми, батьки, абсолютно без розуміння, чому ж дитина зайнята в айпаді, не знаємо ні назви ігор, ні програм, на які вона витрачає так багато часу. У сім’ї через це трапляється великий розрив: дорослі не розуміють, що там може так захоплювати, це здається нецікавим і непотрібним, а діти, зустрічаючи осуд і нерозуміння, відмовляються говорити про це.

Поцікавтеся, що ж там такого цікавого в телефоні: як називається гра, які в ній правила, чим вона йому подобається, чим цікава та чи інша соціальна мережа. Це створить майданчик для спільних обговорень, діалогів, дискусій. Проявіть непідробний інтерес, і дитині захочеться поділитися і розділити з вами свої захоплення, а для вас це може виявитися набагато корисніше, ніж здавалося.

  • Використання ґаджетів – відмінна можливість разом поговорити і встановити правила в сім’ї

З особистого досвіду скажу, що використання ґаджетів – це ще відмінна можливість разом поговорити і встановити правила в сім’ї або школі. Важливо всім разом обговорити, як і коли будуть використовуватися ґаджети, чому важливі такі обмеження і вони повинні стосуватися всіх – і дорослих, і дітей.

Така взаємодія вже не про ґаджети, а про те, як ми будуємо нові взаємини в сім’ї або школі. Ми, дорослі, є рольовою моделлю для дітей, і коли ми говоримо “вистачить дивитися YouTube”, не випускаючи з рук при цьому власний телефон, у дітей знову відбувається дисонанс і нерозуміння.

Оксана Зайкина, психолог в DEC life school

Психолог Оксана Зайкіна

На консультації з батьками перше питання, яке я їм ставлю, звучить так: “Які у вас стосунки з ґаджетами? Що бачить ваша дитина?”. Я думаю, дуже важливо нам, дорослим, проаналізувати своє ставлення до девайсів, адже діти наслідують нам. Дітям складно пояснити якісь заборони, якщо в реальності вони бачать зовсім іншу поведінку дорослих.

  • Ґаджет – один з інструментів в ланцюжку пізнання світу

Від батьків дитина дізнається навіщо потрібен ґаджет, розкриває весь потенціал його використання. Батьки поетапно навчають дитину взаємодіяти з ґаджетом, що це додатковий інструмент для отримання досвіду, інформації, але не основний.

Коли малюк росте, ми супроводжуємо його в розвитку – перші слова, дії він дізнається від нас. Точно також і з ґаджетами. Наприклад, дитина на прогулянці побачила равлика, зацікавилася, ставить питання. Батько йому розповів. Дитина отримала не тільки відповідь, але і досвід ставлення питань. Прийшовши додому, ми знаходимо інформацію в книзі про тварин, читаємо, можемо зліпити з пластиліну і пограти в гру, знаходимо на YouTube фільм, дивимося, обговорюємо. Ми даємо дитині не просто знання, а навички як пізнавати світ. А ґаджет – один з інструментів в ланцюжку пізнання світу. При вивченні математики, алфавіту або ще якихось інших навичок діємо так само.

Ґаджет – це додатковий інструмент для отримання досвіду, інформації, але не основний.

Тобто, найважливіше для батьків – не використовувати ґаджет, як інструмент чимось зайняти дитину, коли вона хоче від вас уваги, а ви зайняті або не налаштовані.

Джерело: Сьогодні.Lifestyle

Політика конфіденційності

Ваша конфіденційність дуже важлива для нас. Ми хочемо, щоб Ваша робота в Інтернет по можливості була максимально приємною і корисною, і Ви абсолютно спокійно використовували найширший спектр інформації, інструментів і можливостей, які пропонує Інтернет.

Особиста інформація Членів, зібрана при реєстрації (або в будь-який інший час) переважно використовується для підготовки Продуктів або Послуг відповідно до Ваших потреб. Ваша інформація не буде передана або продана третім сторонам. Однак ми можемо частково розкривати особисту інформацію в особливих випадках, описаних в «Згоду з розсилкою»

Які дані збираються на сайті

При добровільної реєстрації на отримання розсилки ви відправляєте своє Ім'я та E-mail через форму реєстрації.

З якою метою збираються ці дані

Ім'я використовується для звернення особисто до вас, а ваш e-mail для відправки вам листів розсилок, новин, корисних матеріалів, комерційних пропозицій.

Ваші ім'я та e-mail не передаються третім особам, ні за яких умов крім випадків, пов'язаних з виконанням вимог законодавства.

Ви можете відмовитися від отримання листів розсилки і видалити з бази даних свої контактні дані в будь-який момент, клікнувши на посилання для відписки, присутню в кожному листі.

Як ці дані використовуються

За допомогою цих даних збирається інформація про дії відвідувачів на сайті з метою поліпшення його змісту, поліпшення функціональних можливостей сайту і, як наслідок, створення якісного контенту і сервісів для відвідувачів.

Ви можете в будь-який момент змінити налаштування свого браузера так, щоб браузер блокував всі файли або оповіщає про відправку цих файлів. Врахуйте при цьому, що деякі функції і сервіси не зможуть працювати належним чином.

Як ці дані захищаються

Для захисту Вашої особистої інформації ми використовуємо різноманітні адміністративні, управлінські та технічні заходи безпеки. Наша Компанія дотримується різних міжнародних стандартів контролю, спрямованих на операції з особистою інформацією, які включають певні заходи контролю щодо захисту інформації, зібраної в Інтернет.

Наших співробітників навчають розуміти і виконувати ці заходи контролю, вони ознайомлені з нашим Повідомленням про конфіденційність, норм та інструкцій.

Проте, не дивлячись на те, що ми прагнемо убезпечити Вашу особисту інформацію, Ви теж повинні вживати заходів, щоб захистити її.

Ми настійно рекомендуємо Вам вживати всіх можливих заходів обережності під час перебування в Інтернеті. Організовані нами послуги і веб-сайти передбачають заходи щодо захисту від витоку, несанкціонованого використання і зміни інформації, яку ми контролюємо. Незважаючи на те, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити цілісність і безпеку своєї мережі і систем, ми не можемо гарантувати, що наші заходи безпеки допоможуть запобігти незаконний доступ до цієї інформації хакерів сторонніх організацій.

У разі зміни цієї політики конфіденційності ви зможете прочитати про ці зміни на цій сторінці або, в особливих випадках, отримати повідомлення на свій e-mail.

Відмова від відповідальності

Відповідно до чинного законодавства, Адміністрація відмовляється від будь-яких запевнень і гарантій, надання яких може іншим чином матися на увазі, і відмовляється від відповідальності щодо Сайту, Вмісту та їх використання.

Ні за яких обставин Адміністрація Сайту не буде нести відповідальності ні перед якою стороною за будь-якої прямої, непрямої, особливий або інший непрямий збиток в результаті будь-якого використання інформації на цьому Сайті або на будь-якому іншому сайті, на який є посилання з нашого сайту, виникнення залежності, зниження продуктивності, звільнення або переривання трудової активності, а також і відрахування з навчальних закладів, за будь-яку упущену вигоду, припинення господарської діяльності, втрату програм або даних у ваших інформаційних системах чи іншим чином, що виникли в зв'язку з доступом, використанням або неможливістю використання Сайту, Вмісту або будь-якого пов'язаного інтернет-сайту, або непрацездатністю, помилкою, недоглядом, перебоєм, дефектом, простоєм в роботі або затримкою в передачі, комп'ютерним вірусом або системним збоєм, навіть якщо адміністрація буде явно повідомлено про можливість такого збитку.

Користувач погоджується з тим, що всі можливі суперечки будуть вирішуватися за нормами права. Користувач погоджується з тим, що норми і закони про захист прав споживачів не можуть бути застосовані до використання їм Сайту, оскільки він не робить відплатних послуг.

Використовуючи даний Сайт, Ви погоджуєтесь з «Відмовою від відповідальності» і встановленими Правилами і приймаєте всю відповідальність, яка може бути на Вас покладена.

Згода з розсилкою

Заповнюючи форму на нашому сайті- ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності. Також ви погоджуєтеся з тим, що ми маємо право розголошувати ваші особисті дані в наступних випадках:

1) З Вашої згоди: У всіх інших випадках перед передачею інформації про Вас третім сторонам наша Компанія зобов'язується отримати Ваше явне згоду. Наприклад, наша Компанія може реалізовувати спільну пропозицію або конкурс з третьою стороною, тоді ми попросимо у Вас дозвіл на спільне використання Вашої особистої інформації з третьою стороною.

2)Компаніям, працюючим від нашого особи: Ми співпрацюємо з іншими компаніями, які виконують від нашого особи функції бізнес підтримки, в зв'язку з чим Ваша особиста інформація може бути частково розкрита. Ми вимагаємо, щоб такі компанії використовували інформацію тільки з метою надання послуг за договором; їм забороняється передавати цю інформацію іншим сторонам в ситуаціях, відмінних від випадків, коли це викликано необхідністю надання обумовлених послуг. Приклади функцій бізнес підтримки: виконання замовлень, реалізація заявок, видача призів і бонусів, проведення опитувань серед клієнтів і управління інформаційними системами. Ми також розкриваємо узагальнену неперсоніфіковану інформацію при виборі постачальників послуг.

3)Дочірнім і спільним підприємствам: Під дочірнім або спільним підприємством розуміється організація, не менше 50% пайової участі якої належить Компанії. При передачі Вашої інформації партнеру по дочірньому або спільному підприємству наша Компанія вимагає не розголошувати цю інформацію іншим сторонам в маркетингових цілях і не використовувати Вашу інформацію будь-яким шляхом, що суперечить Вашим вибором. Якщо Ви вказали, що не хочете отримувати від нашої Компанії будь-які маркетингові матеріали, то ми не будемо передавати Вашу інформацію своїм партнерам по дочірнім та спільним підприємствам для маркетингових цілей.

4)На спільно позиціонуються або партнерських сторінках: Наша Компанія може ділитися інформацією з компаніями-партнерами, разом з якими реалізує спеціальні пропозиції і заходи щодо просування товару на спільно позиціонуються сторінках нашого сайту. При запиті анкетних даних на таких сторінках Ви отримаєте попередження про передачу інформації. Партнер використовує будь-яку надану Вами інформацію відповідно до власного повідомленням про конфіденційність, з яким Ви можете ознайомитися перед наданням інформації про себе.

5) При передачі контролю над підприємством: Наша Компанія залишає за собою право передавати Ваші анкетні дані в зв'язку з повною або частковою продажем або трансфертом нашого підприємства або його активів. При продажу або трансферт бізнесу наша Компанія надасть Вам можливість відмовитися від передачі інформації про себе. У деяких випадках це може означати, що нова організація не зможе далі надавати Вам послуги або продукти, раніше надані нашою Компанією.

6) Правоохоронним органам: Наша Компанія може без Вашого на те згоди розкривати персональну інформацію третім сторонам по кожній із наступних причин: щоб уникнути порушень закону, нормативних правових актів або постанов суду; участь в урядових розслідуваннях; допомога в запобіганні шахрайства; а також зміцнення або захист прав Компанії або її дочірніх підприємств.

Вся особиста інформація, яка передана Вами для реєстрації на нашому сайті, може бути в будь-який момент змінена або повністю вилучена з нашої бази з Вашого запиту. Для цього Вам необхідно зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом, використовую контактну інформацію, розміщену в спеціальному розділі нашого сайту.

Якщо Ви захочете відмовитися від отримання листів нашої регулярної розсилки, ви можете це зробити в будь-який момент за допомогою спеціального посилання, яка розміщується в кінці кожного листа.