Якщо все зміниться. Скільки має коштувати онлайн-освіта

Якщо все зміниться. Скільки має коштувати онлайн-освіта
Рубрика: Без рубрики
Автор:
06.10.2020
543
Час читання: 3 хвилини

Нові обставини відкривають безліч можливостей — за умови, що ми будемо аналізувати пережитий досвід

Те, що сталося під час карантину, починаючи з 12 березня — безпрецедентно. Ніхто не очікував, що в одну мить всім освітнім закладам доведеться швидко перебудувати свою роботу.

Перебудова — це пошук рішення в форс-мажорних ситуаціях. І я не втомлююся повторювати, що якщо карантин залишиться назавжди і наші діти ніколи не повернуться в школи й університети, то сам продукт онлайн-навчання стане абсолютно іншим, несхожим на те, що відбувалося під кінець минулого навчального року.

Ні освіта, ні ми самі вже ніколи не будемо колишніми

Тому питання, чи має онлайн-навчання коштувати дешевше, я б розділила на дві частини. По-перше, чи повинно воно було коштувати дешевше в карантин, а, по-друге, чи подорожчає воно з вересня? І взагалі, скільки потрібно платити за онлайн-навчання?

Але спершу розберемося, що про це думають батьки як замовники послуг, і самі школи — як ті, що надають ці послуги.

Позиція батьків

Батьки, особливо ті, які платять за послуги приватній школі або приватному університету, відчули себе обдуреними і розчарованими. Вони кажуть: «Ми платимо за цілий день, а тут вчать тільки до обіду». Кількість навчальних годин, які надавали школи, і тривалість онлайн-уроків не збігалися.

Крім того, роль батьків дуже змінилася — особливо батьків учнів молодших класів. Їм доводилося занурюватися в навчальний процес, допомагати дітям розібратися з Zoom і google-формами, друкувати домашні завдання, налаштовувати нестабільне інтернет-з’єднання, а то й зовсім бути присутнім на заняттях. І вони знову здивовані: «Крім того, що ви даєте менше годин, ми ще й повинні витрачати багато свого часу на участь в освітньому процесі».

Відчуття у батьків — втома і розчарування, і це зовсім не те, чого вони хотіли. Вони звикли віддавати дитину в школу на весь день і не знати, що там відбувається. Школи, своєю чергою, намагалися продовжити навчальний процес, але дитина не може 6 годин поспіль просидіти перед комп’ютером, який би контент їй не пропонували.

Як наслідок, батьки стали наполягати на повному перегляді ціни, і багато великих шкіл пішли на цей крок. Але, на мою думку, дуже сильно розгойдавши тим самим ринок. Школам виявилося легше зробити знижку, ніж перейти до відкритої розмови з батьками, до партнерства, до пошуку спільного рішення.

Позиція шкіл

Батьки бачать тільки 9 навчальних місяців, протягом яких дитина відвідує школу. Але управлінський цикл школи — 12 місяців. 12 місяців школа платить за оренду, 12 місяців школа платить зарплату вчителям. І тут в якийсь момент виникла необхідність за кілька днів перейти в онлайн. Безперечно, вчителям довелося працювати набагато більше, ніж раніше, і робити це в суперстресових умовах. Вони мусили продовжувати викладати матеріал, утримуючи увагу малюків дистанційно. Важливо враховувати, що у кожної дитини свій емоційний психотип, і педагогам треба було знайти підхід до кожного. А крім дітей ще з’явилися батьки, які спостерігали за процесом і давали свої коментарі.
Тобто, з позиції шкіл, у ці місяці потрібні набагато більші зусилля, ніж будь-коли раніше. Потрібно було задовольняти абсолютно нові потреби дітей і батьків. Необхідно було перебудовуватися, по-іншому готувати уроки, утримувати увагу учнів. І все це робити зі своєю кухні. Водночас навчальні заклади несли ті самі витрати, що і зазвичай, і докладали набагато більше зусиль, щоб весь цей процес підтримати.

То чи має онлайн-навчання коштувати дешевше?

Повертаючись до питання, чи має онлайн-навчання коштувати дешевше, скажу так. У рамках форс-мажорної ситуації, що сталася, ціни могли стати нижчіми тільки за рахунок скорочення прямих витрат, які несли школи.

Чи може онлайн-навчання коштувати дешевше надалі? Так, може. Але тоді ми маємо говорити про зовсім іншу бізнес-модель. Коли спочатку створюється онлайн-школа, без приміщень і постійних вчителів, і, в якій записуються регулярні відеоуроки і створюється зовсім інший продукт. Тоді буде можливість масштабувати цей продукт по всьому світу. Якщо уроки, записані англійською мовою, будуть прослуховувати тисячі дітей з безлічі різних країн, тоді, звичайно, таке онлайн-навчання зможе коштувати значно дешевше.

Підсумок: революція сенсів

Завдяки ситуації, що виникла, відбулася революція сенсів в освітніх моделях. І вона багатьох спонукала не тільки поставити запитання, чи потрібно платити менше за онлайн-навчання, а й замислитися про інші важливі речі.

Якою має бути школа майбутнього, а яким — університет майбутнього. Де я проводжу свій час, звідки отримую інформацію, як її обговорюю і застосовую. Чи потрібно ходити в школу щодня.

Впевнена, що все це розкриває перед нами масу можливостей — за умови, що ми будемо аналізувати пережитий досвід і проводити рефлексії. Переконана, що ні освіта, ні ми самі вже ніколи не будемо колишніми.

І звичайно, всі ми сподіваємося, що з вересня школи відкриються. Але якщо цього не станеться і продовжиться карантин, то іншого шляху, крім як зайняти партнерську позицію батьків і шкіл, у нас немає.

Джерело: Новое Время

Політика конфіденційності

Ваша конфіденційність дуже важлива для нас. Ми хочемо, щоб Ваша робота в Інтернет по можливості була максимально приємною і корисною, і Ви абсолютно спокійно використовували найширший спектр інформації, інструментів і можливостей, які пропонує Інтернет.

Особиста інформація Членів, зібрана при реєстрації (або в будь-який інший час) переважно використовується для підготовки Продуктів або Послуг відповідно до Ваших потреб. Ваша інформація не буде передана або продана третім сторонам. Однак ми можемо частково розкривати особисту інформацію в особливих випадках, описаних в «Згоду з розсилкою»

Які дані збираються на сайті

При добровільної реєстрації на отримання розсилки ви відправляєте своє Ім'я та E-mail через форму реєстрації.

З якою метою збираються ці дані

Ім'я використовується для звернення особисто до вас, а ваш e-mail для відправки вам листів розсилок, новин, корисних матеріалів, комерційних пропозицій.

Ваші ім'я та e-mail не передаються третім особам, ні за яких умов крім випадків, пов'язаних з виконанням вимог законодавства.

Ви можете відмовитися від отримання листів розсилки і видалити з бази даних свої контактні дані в будь-який момент, клікнувши на посилання для відписки, присутню в кожному листі.

Як ці дані використовуються

За допомогою цих даних збирається інформація про дії відвідувачів на сайті з метою поліпшення його змісту, поліпшення функціональних можливостей сайту і, як наслідок, створення якісного контенту і сервісів для відвідувачів.

Ви можете в будь-який момент змінити налаштування свого браузера так, щоб браузер блокував всі файли або оповіщає про відправку цих файлів. Врахуйте при цьому, що деякі функції і сервіси не зможуть працювати належним чином.

Як ці дані захищаються

Для захисту Вашої особистої інформації ми використовуємо різноманітні адміністративні, управлінські та технічні заходи безпеки. Наша Компанія дотримується різних міжнародних стандартів контролю, спрямованих на операції з особистою інформацією, які включають певні заходи контролю щодо захисту інформації, зібраної в Інтернет.

Наших співробітників навчають розуміти і виконувати ці заходи контролю, вони ознайомлені з нашим Повідомленням про конфіденційність, норм та інструкцій.

Проте, не дивлячись на те, що ми прагнемо убезпечити Вашу особисту інформацію, Ви теж повинні вживати заходів, щоб захистити її.

Ми настійно рекомендуємо Вам вживати всіх можливих заходів обережності під час перебування в Інтернеті. Організовані нами послуги і веб-сайти передбачають заходи щодо захисту від витоку, несанкціонованого використання і зміни інформації, яку ми контролюємо. Незважаючи на те, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити цілісність і безпеку своєї мережі і систем, ми не можемо гарантувати, що наші заходи безпеки допоможуть запобігти незаконний доступ до цієї інформації хакерів сторонніх організацій.

У разі зміни цієї політики конфіденційності ви зможете прочитати про ці зміни на цій сторінці або, в особливих випадках, отримати повідомлення на свій e-mail.

Відмова від відповідальності

Відповідно до чинного законодавства, Адміністрація відмовляється від будь-яких запевнень і гарантій, надання яких може іншим чином матися на увазі, і відмовляється від відповідальності щодо Сайту, Вмісту та їх використання.

Ні за яких обставин Адміністрація Сайту не буде нести відповідальності ні перед якою стороною за будь-якої прямої, непрямої, особливий або інший непрямий збиток в результаті будь-якого використання інформації на цьому Сайті або на будь-якому іншому сайті, на який є посилання з нашого сайту, виникнення залежності, зниження продуктивності, звільнення або переривання трудової активності, а також і відрахування з навчальних закладів, за будь-яку упущену вигоду, припинення господарської діяльності, втрату програм або даних у ваших інформаційних системах чи іншим чином, що виникли в зв'язку з доступом, використанням або неможливістю використання Сайту, Вмісту або будь-якого пов'язаного інтернет-сайту, або непрацездатністю, помилкою, недоглядом, перебоєм, дефектом, простоєм в роботі або затримкою в передачі, комп'ютерним вірусом або системним збоєм, навіть якщо адміністрація буде явно повідомлено про можливість такого збитку.

Користувач погоджується з тим, що всі можливі суперечки будуть вирішуватися за нормами права. Користувач погоджується з тим, що норми і закони про захист прав споживачів не можуть бути застосовані до використання їм Сайту, оскільки він не робить відплатних послуг.

Використовуючи даний Сайт, Ви погоджуєтесь з «Відмовою від відповідальності» і встановленими Правилами і приймаєте всю відповідальність, яка може бути на Вас покладена.

Згода з розсилкою

Заповнюючи форму на нашому сайті- ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності. Також ви погоджуєтеся з тим, що ми маємо право розголошувати ваші особисті дані в наступних випадках:

1) З Вашої згоди: У всіх інших випадках перед передачею інформації про Вас третім сторонам наша Компанія зобов'язується отримати Ваше явне згоду. Наприклад, наша Компанія може реалізовувати спільну пропозицію або конкурс з третьою стороною, тоді ми попросимо у Вас дозвіл на спільне використання Вашої особистої інформації з третьою стороною.

2)Компаніям, працюючим від нашого особи: Ми співпрацюємо з іншими компаніями, які виконують від нашого особи функції бізнес підтримки, в зв'язку з чим Ваша особиста інформація може бути частково розкрита. Ми вимагаємо, щоб такі компанії використовували інформацію тільки з метою надання послуг за договором; їм забороняється передавати цю інформацію іншим сторонам в ситуаціях, відмінних від випадків, коли це викликано необхідністю надання обумовлених послуг. Приклади функцій бізнес підтримки: виконання замовлень, реалізація заявок, видача призів і бонусів, проведення опитувань серед клієнтів і управління інформаційними системами. Ми також розкриваємо узагальнену неперсоніфіковану інформацію при виборі постачальників послуг.

3)Дочірнім і спільним підприємствам: Під дочірнім або спільним підприємством розуміється організація, не менше 50% пайової участі якої належить Компанії. При передачі Вашої інформації партнеру по дочірньому або спільному підприємству наша Компанія вимагає не розголошувати цю інформацію іншим сторонам в маркетингових цілях і не використовувати Вашу інформацію будь-яким шляхом, що суперечить Вашим вибором. Якщо Ви вказали, що не хочете отримувати від нашої Компанії будь-які маркетингові матеріали, то ми не будемо передавати Вашу інформацію своїм партнерам по дочірнім та спільним підприємствам для маркетингових цілей.

4)На спільно позиціонуються або партнерських сторінках: Наша Компанія може ділитися інформацією з компаніями-партнерами, разом з якими реалізує спеціальні пропозиції і заходи щодо просування товару на спільно позиціонуються сторінках нашого сайту. При запиті анкетних даних на таких сторінках Ви отримаєте попередження про передачу інформації. Партнер використовує будь-яку надану Вами інформацію відповідно до власного повідомленням про конфіденційність, з яким Ви можете ознайомитися перед наданням інформації про себе.

5) При передачі контролю над підприємством: Наша Компанія залишає за собою право передавати Ваші анкетні дані в зв'язку з повною або частковою продажем або трансфертом нашого підприємства або його активів. При продажу або трансферт бізнесу наша Компанія надасть Вам можливість відмовитися від передачі інформації про себе. У деяких випадках це може означати, що нова організація не зможе далі надавати Вам послуги або продукти, раніше надані нашою Компанією.

6) Правоохоронним органам: Наша Компанія може без Вашого на те згоди розкривати персональну інформацію третім сторонам по кожній із наступних причин: щоб уникнути порушень закону, нормативних правових актів або постанов суду; участь в урядових розслідуваннях; допомога в запобіганні шахрайства; а також зміцнення або захист прав Компанії або її дочірніх підприємств.

Вся особиста інформація, яка передана Вами для реєстрації на нашому сайті, може бути в будь-який момент змінена або повністю вилучена з нашої бази з Вашого запиту. Для цього Вам необхідно зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом, використовую контактну інформацію, розміщену в спеціальному розділі нашого сайту.

Якщо Ви захочете відмовитися від отримання листів нашої регулярної розсилки, ви можете це зробити в будь-який момент за допомогою спеціального посилання, яка розміщується в кінці кожного листа.