Життя після молодшої школи

Життя після молодшої школи
Рубрика: Без рубрики
Автор:
11.10.2019
1461
Час читання: 3 минуты

Освітній експерт розповідає про те, як змінюється психологія дитини після 10 років, як батьки можуть допомогти їй пройти складний і цікавий період дорослішання, а також підтримати мотивацію підлітка до навчання.

Мій багаторічний досвід спілкування з дітьми говорить про те, що після закінчення молодшої школи, вже з 5-го класу дітлахи починають активно змінюватися. У 10 років запускається гормональна перебудова організму: діти починають швидко рости, змінюються керуючі частини мозку. У психологічному аспекті теж багато змін. Вони стають більш відкритими до світу, тому що кількість дорослих, які з ними спілкуються, зокрема, в школі, значно збільшується.

До цього часу незаперечним авторитетом, головним «значущим дорослим» для них був учитель початкової школи або батько, мати, або інша доросла людина. Вона знала «все», діти їй довіряли. У 10 років діти починають піддавати сумніву слова дорослих, перевіряти їх, сумніватися в авторитеті «першого» вчителя. Так, вони вірять дорослим, але й перевіряють їх, тому що вже знають, що існують альтернативні думки: у їхніх друзів, у батьків, у інших дорослих.

У цьому віці світ для дитини набуває інших відтінків фарб. Вона починає активно його пізнавати: вбирати як позитивне, так і негативне. І наше завдання, як дорослих, в цей важливий період – бути поруч з нею, стати для дитини таким собі «компасом». Говорити, що добре, а що не дуже. При цьому делікатно пояснювати, що така «оцінка» ситуації – це тільки наша точка зору. Ми, як дорослі, так вважаємо. А ти вирішуєш сам, як вчинити. Якщо дитина вам довіряє, вона починає формувати свої власні орієнтири в цьому світі.

З 12 років у життя дитини починає активно додаватися соціальна складова. Для підлітка стає важливим не просто те, «що я роблю», а те, «як це сприймають оточуючі». Тобто діти починають оцінювати себе через оцінку їх іншими. І їх в меншій мірі цікавить оцінка дорослих. Думка однолітків виходить на перший план. Дитина починає дивитися на себе очима однолітків. Вона ще не знає, хто вона така, але оточення вже «говорить» їй, яка вона.

Звичайно, не маючи достатнього життєвого досвіду, дитина час від часу звертається за порадою до дорослих, які допомагають їй зрозуміти, що відбувається в світі, і як це треба сприймати. Це період становлення особистості. Дитина починає оцінювати себе в цьому світі, шукати відповідь на питання «Хто ж я?». Якраз в цьому віці діти починають сприймати філософські казки, філософські розмови. І якщо в 5-му класі твою філософську притчу «почують» одиниці учнів, в 6-му – трохи більше, то вже в 7-му класі одиниці тебе не почують або не зрозуміють. Підлітків займають і хвилюють питання про сенс життя: навіщо я тут, яке моє призначення. Їм дуже подобаються розмови на ці теми. І в цей час вони як ніколи потребують значимої дорослої людини поруч.

«Хочемо пізнавати світ. А не вчитися». Як допомогти підлітку не втратити мотивацію вчитися?

Підліткам подобається, коли їх сприймають як рівних, як дорослих. Але у них ще немає відповідальності за цю «дорослість», і не потрібно від них її вимагати. Однак на цьому глибинному бажанні підлітків бути дорослими педагоги і батьки можуть формувати їхню внутрішню мотивацію до навчання.

Отже, відповідальність за щось ще не настала. Підлітки хочуть свободи, хочуть бути дорослими. Вони розуміють, що цей світ прекрасний, в ньому потрібно багато спілкуватися, багато розважатися. А навчання завжди пов’язане з обмеженнями і відповідальністю за свої дії. Тому для підлітків на перший план виходить спілкування з однолітками і пізнання світу через себе, а не через класичне навчання, знаннєву компоненту. Якщо програму навчання будувати на «знаннях», вона буде сприйматися підлітками, як рутина. У ній немає пізнання світу. Вони не розуміють, як цей набір знань застосувати до свого життя. Підлітки хочуть пізнавати світ і показувати свою унікальність. Показувати не дорослим, не вчителям, а своїм одноліткам. Вони хочуть бути значущими для них, в тому числі і завдяки своїм знанням. І цей другий глибинний мотив теж важливо врахувати при виборі форми освіти і зміцненні мотивації вчитися.

Також і батькам, і педагогам дуже важливо знайти контакт з підлітком. Мова йде не про «панібратство», не про «дружбу навіки», а про контакт дорослого і дитини, де є авторитет, повага, місце для веселощів і легкості в спілкуванні, готовність приймати дитину такою, якою вона є. Якщо цей контакт знайдений, тоді в будь-якому предметі дитина досягне успіху. Вона це зробить з поваги до дорослого. Ми розуміємо, наскільки важливо дітям в цьому віці знати, що їх чують, що їх не скривдять, відчувати себе в безпеці поряд з дорослим. Якщо дорослий створить таке середовище безпеки біля себе, підлітки будуть хотіти бути з ним і хотіти розвиватися.

Нова роль батьків

Цікаво відзначити, як кардинально змінилася роль батьків сьогодні. Всього 30-40 років тому батьками були ті люди, які давали притулок, «узували-одягали-годували», допомагали в навчанні, направляли. Сьогодні, батьки – це люди, які пізнають світ разом з дитиною. Якщо дитина бачить, що поруч з ним знаходиться дорослий, який пізнає світ (нехай він і помиляється іноді, але йде вперед), вона і сама буде розвиватися, вчитися і рухатися вперед. Батьки – це компаньйони дитини. Така ж роль сьогодні і у вчителя, і у ментора. Дорослий – це вже не просто той, хто «супроводжує» і «обслуговує». Це людина, яка розвивається разом з дитиною, і так само, як віона, вдосконалюється, пізнає світ і вчиться впродовж всього життя.

Політика конфіденційності

Ваша конфіденційність дуже важлива для нас. Ми хочемо, щоб Ваша робота в Інтернет по можливості була максимально приємною і корисною, і Ви абсолютно спокійно використовували найширший спектр інформації, інструментів і можливостей, які пропонує Інтернет.

Особиста інформація Членів, зібрана при реєстрації (або в будь-який інший час) переважно використовується для підготовки Продуктів або Послуг відповідно до Ваших потреб. Ваша інформація не буде передана або продана третім сторонам. Однак ми можемо частково розкривати особисту інформацію в особливих випадках, описаних в «Згоду з розсилкою»

Які дані збираються на сайті

При добровільної реєстрації на отримання розсилки ви відправляєте своє Ім'я та E-mail через форму реєстрації.

З якою метою збираються ці дані

Ім'я використовується для звернення особисто до вас, а ваш e-mail для відправки вам листів розсилок, новин, корисних матеріалів, комерційних пропозицій.

Ваші ім'я та e-mail не передаються третім особам, ні за яких умов крім випадків, пов'язаних з виконанням вимог законодавства.

Ви можете відмовитися від отримання листів розсилки і видалити з бази даних свої контактні дані в будь-який момент, клікнувши на посилання для відписки, присутню в кожному листі.

Як ці дані використовуються

За допомогою цих даних збирається інформація про дії відвідувачів на сайті з метою поліпшення його змісту, поліпшення функціональних можливостей сайту і, як наслідок, створення якісного контенту і сервісів для відвідувачів.

Ви можете в будь-який момент змінити налаштування свого браузера так, щоб браузер блокував всі файли або оповіщає про відправку цих файлів. Врахуйте при цьому, що деякі функції і сервіси не зможуть працювати належним чином.

Як ці дані захищаються

Для захисту Вашої особистої інформації ми використовуємо різноманітні адміністративні, управлінські та технічні заходи безпеки. Наша Компанія дотримується різних міжнародних стандартів контролю, спрямованих на операції з особистою інформацією, які включають певні заходи контролю щодо захисту інформації, зібраної в Інтернет.

Наших співробітників навчають розуміти і виконувати ці заходи контролю, вони ознайомлені з нашим Повідомленням про конфіденційність, норм та інструкцій.

Проте, не дивлячись на те, що ми прагнемо убезпечити Вашу особисту інформацію, Ви теж повинні вживати заходів, щоб захистити її.

Ми настійно рекомендуємо Вам вживати всіх можливих заходів обережності під час перебування в Інтернеті. Організовані нами послуги і веб-сайти передбачають заходи щодо захисту від витоку, несанкціонованого використання і зміни інформації, яку ми контролюємо. Незважаючи на те, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити цілісність і безпеку своєї мережі і систем, ми не можемо гарантувати, що наші заходи безпеки допоможуть запобігти незаконний доступ до цієї інформації хакерів сторонніх організацій.

У разі зміни цієї політики конфіденційності ви зможете прочитати про ці зміни на цій сторінці або, в особливих випадках, отримати повідомлення на свій e-mail.

Відмова від відповідальності

Відповідно до чинного законодавства, Адміністрація відмовляється від будь-яких запевнень і гарантій, надання яких може іншим чином матися на увазі, і відмовляється від відповідальності щодо Сайту, Вмісту та їх використання.

Ні за яких обставин Адміністрація Сайту не буде нести відповідальності ні перед якою стороною за будь-якої прямої, непрямої, особливий або інший непрямий збиток в результаті будь-якого використання інформації на цьому Сайті або на будь-якому іншому сайті, на який є посилання з нашого сайту, виникнення залежності, зниження продуктивності, звільнення або переривання трудової активності, а також і відрахування з навчальних закладів, за будь-яку упущену вигоду, припинення господарської діяльності, втрату програм або даних у ваших інформаційних системах чи іншим чином, що виникли в зв'язку з доступом, використанням або неможливістю використання Сайту, Вмісту або будь-якого пов'язаного інтернет-сайту, або непрацездатністю, помилкою, недоглядом, перебоєм, дефектом, простоєм в роботі або затримкою в передачі, комп'ютерним вірусом або системним збоєм, навіть якщо адміністрація буде явно повідомлено про можливість такого збитку.

Користувач погоджується з тим, що всі можливі суперечки будуть вирішуватися за нормами права. Користувач погоджується з тим, що норми і закони про захист прав споживачів не можуть бути застосовані до використання їм Сайту, оскільки він не робить відплатних послуг.

Використовуючи даний Сайт, Ви погоджуєтесь з «Відмовою від відповідальності» і встановленими Правилами і приймаєте всю відповідальність, яка може бути на Вас покладена.

Згода з розсилкою

Заповнюючи форму на нашому сайті- ви погоджуєтеся з нашою політикою конфіденційності. Також ви погоджуєтеся з тим, що ми маємо право розголошувати ваші особисті дані в наступних випадках:

1) З Вашої згоди: У всіх інших випадках перед передачею інформації про Вас третім сторонам наша Компанія зобов'язується отримати Ваше явне згоду. Наприклад, наша Компанія може реалізовувати спільну пропозицію або конкурс з третьою стороною, тоді ми попросимо у Вас дозвіл на спільне використання Вашої особистої інформації з третьою стороною.

2)Компаніям, працюючим від нашого особи: Ми співпрацюємо з іншими компаніями, які виконують від нашого особи функції бізнес підтримки, в зв'язку з чим Ваша особиста інформація може бути частково розкрита. Ми вимагаємо, щоб такі компанії використовували інформацію тільки з метою надання послуг за договором; їм забороняється передавати цю інформацію іншим сторонам в ситуаціях, відмінних від випадків, коли це викликано необхідністю надання обумовлених послуг. Приклади функцій бізнес підтримки: виконання замовлень, реалізація заявок, видача призів і бонусів, проведення опитувань серед клієнтів і управління інформаційними системами. Ми також розкриваємо узагальнену неперсоніфіковану інформацію при виборі постачальників послуг.

3)Дочірнім і спільним підприємствам: Під дочірнім або спільним підприємством розуміється організація, не менше 50% пайової участі якої належить Компанії. При передачі Вашої інформації партнеру по дочірньому або спільному підприємству наша Компанія вимагає не розголошувати цю інформацію іншим сторонам в маркетингових цілях і не використовувати Вашу інформацію будь-яким шляхом, що суперечить Вашим вибором. Якщо Ви вказали, що не хочете отримувати від нашої Компанії будь-які маркетингові матеріали, то ми не будемо передавати Вашу інформацію своїм партнерам по дочірнім та спільним підприємствам для маркетингових цілей.

4)На спільно позиціонуються або партнерських сторінках: Наша Компанія може ділитися інформацією з компаніями-партнерами, разом з якими реалізує спеціальні пропозиції і заходи щодо просування товару на спільно позиціонуються сторінках нашого сайту. При запиті анкетних даних на таких сторінках Ви отримаєте попередження про передачу інформації. Партнер використовує будь-яку надану Вами інформацію відповідно до власного повідомленням про конфіденційність, з яким Ви можете ознайомитися перед наданням інформації про себе.

5) При передачі контролю над підприємством: Наша Компанія залишає за собою право передавати Ваші анкетні дані в зв'язку з повною або частковою продажем або трансфертом нашого підприємства або його активів. При продажу або трансферт бізнесу наша Компанія надасть Вам можливість відмовитися від передачі інформації про себе. У деяких випадках це може означати, що нова організація не зможе далі надавати Вам послуги або продукти, раніше надані нашою Компанією.

6) Правоохоронним органам: Наша Компанія може без Вашого на те згоди розкривати персональну інформацію третім сторонам по кожній із наступних причин: щоб уникнути порушень закону, нормативних правових актів або постанов суду; участь в урядових розслідуваннях; допомога в запобіганні шахрайства; а також зміцнення або захист прав Компанії або її дочірніх підприємств.

Вся особиста інформація, яка передана Вами для реєстрації на нашому сайті, може бути в будь-який момент змінена або повністю вилучена з нашої бази з Вашого запиту. Для цього Вам необхідно зв'язатися з нами будь-яким зручним для Вас способом, використовую контактну інформацію, розміщену в спеціальному розділі нашого сайту.

Якщо Ви захочете відмовитися від отримання листів нашої регулярної розсилки, ви можете це зробити в будь-який момент за допомогою спеціального посилання, яка розміщується в кінці кожного листа.